Narty w Szwajcarii – gdzie się wybrać? Oto TOP 13 najpiękniejszych ośrodków narciarskich w tym regionie!

12 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że Szwajcaria dała się poznać w Europie jako kolebka wszelakich sportów zimowych, ze szczególnym uwzględnieniem narciarstwa. Dawniej kraj ten bez wątpienia pozostawał w cieniu sąsiedniej Austrii, jednak w obecnym czasie widać wyraźne zmiany. Szwajcaria dostrzegła bowiem ogromny potencjał, jaki wynika z perfekcyjnego ukształtowania ternu i warunków i zdecydowała się poczynić znaczące inwestycje. Obecnie w tym kraju możemy spotkać się z niezliczoną ilością ośrodków narciarskich, które dodatkowo wydają się być maksymalnie zróżnicowane. Jednocześnie, jeśli my również chcemy zaplanować swój wymarzony wyjazd na narty w Szwajcarii, to warto zapoznać się z tymi ośrodkami, które dzierżą miano najpiękniejszych. Wobec tego, które TOP13 resortów narciarskich w tym kraju z pewnością na długo zapadnie nam w pamięć?

1. Zermatt

Szwajcaria obecnie słynie ze swoich ośrodków narciarskich, które są maksymalnie zróżnicowane. Niektóre z nich uważane są za miejsca idealne na après ski, zaś inne posiadają niezliczone kilometry tras narciarskich, które czekają na narciarzy. Niemniej jednak Zermatt jest jednym z tych ośrodków narciarskich, w którym znajdziemy dosłownie wszystko. Nie tylko możemy się tam świetnie bawić w klubach nocnych, ale także i korzystać z różnorodnych nartostrad. Dodatkowo Zermatt wyróżnia się przepiękną lokalizacją, więc takiego wyjazdu z pewnością nie będziemy żałować.

Gdzie można nocować w Zermatt?

W Zermatt baza noclegowa jest świetnie rozwinięta. Jednym z najlepszych obiektów noclegowych wydaje się być Alpen Resort Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie, który gwarantuje nam również dostęp do SPA.

2. St. Moritz

St. Mortiz to kolejny ośrodek narciarski, który skradnie nasze serca. Okazuje się, że znajdziemy w nim dosłownie wszystko, co może nam być tylko potrzebne do spędzenia niezapomnianej przygody. W St. Mortiz znajdziemy nowoczesne wyciągi, trasy zjazdowe, a także szereg miejsc, w których możemy się świetnie bawić tuż po zakończeniu jazdy na nartach. Co więcej, St. Mortiz jest ośrodkiem znajdującym się w malowniczej dolinie, a co za tym idzie, nie zabraknie nam tam również niesamowitych widoków.

Gdzie można nocować w St. Mortiz?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowy w St. Mortiz jest z pewnością Hotel Nolda. To trzygwiazdkowy hotel, który oferuje nam bezpośrednie wyjście na stoki narciarskie.

3. Davos-Klosters and Parsenn

Davos-Klosters and Parsenn to ośrodek, który bez wątpienia zasługuje na miano najpiękniejszego w tym kraju. Miejsce, jakim jest Davos-Klosters and Parsenn wyróżnia się malowniczą lokalizacją, a także otoczeniem najpiękniejszych gór. Można więc powiedzieć, że w tym ośrodku narciarskim nie zabraknie nam dosłownie niczego, co będzie nam potrzebne do spędzenia naszego zimowego wyjazdu. Warto więc choć raz w życiu się tam udać!

Winter Landscape of famous Alpine ski resort DAVOS, SWITZERLAND.
Zimowy krajobraz słynnego alpejskiego ośrodka narciarskiego DAVOS, SZWAJCARIA, licencja: shutterstock/By Rumir

Czytaj także: Dlaczego warto odwiedzić Davos podczas pobytu na nartach? Oto 7 powodów!

Gdzie można nocować w Davos – Klosters and Parsenn?

W tym ośrodku narciarskim z pewnością nie zabraknie nam możliwości zakwaterowania. Niemniej jednak jednym z najlepszych obiektów noclegowych jest bez wątpienia hotel Hilton Garden Inn Davos. To prestiżowy i czterogwiazdkowy hotel z kolekcji Hilton, który zagwarantuje nam luksusowe warunki.

4. Verbier

Verbier to jeden z największych ośrodków narciarskich w Szwajcarii, który łączy w sobie kilka terenów narciarskich. Z pewnością widoków w takim ośrodku na długo nie będziemy mogli zapomnieć. Malownicze, zaśnieżone stoki alpejskie, pięknie kontrastują z tradycyjnymi wioskami i zapraszają na niezapomniane przejażdżki praktycznie przez cały rok.

Gdzie możemy nocować w Verbier ?

W Verbier znajdziemy dość pokaźną bazę noclegową. Możemy zdecydować się na pobyt np. w hotelu Montpellier. Jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do szeregu udogodnień.

5. Grindelwald Wengen

Grindelwald Wengen to ośrodek narciarski zlokalizowany w kantonie Bern – idealny na miejsc na narty w Szwajcarii. Z uwagi na bliskość jednej z większych metropolii, może się on pochwalić zdecydowanie najłatwiejszym dojazdem. Warto jednak zauważyć, że Grindelwald Wengen znajduje się w urokliwej dolinie, otoczonej z każdej strony górskimi stokami. W tym ośrodku możemy więc spodziewać się nie tylko fantastycznej zabawy, ale także i panoramicznych widoków, które z pewnością docenimy podczas podróży nowoczesnymi wyciągami narciarskimi.

Gdzie można nocować w Grindelwald Wengen?

Grindelwald Wengen to niewielkie miasteczko i ośrodek narciarski w jednym. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tam pokaźnej bazy noclegowej. Możemy zdecydować się na pobyt w Hotelu Grindelwalderhof. Znajduje się on jedynie 200 metrów od stoków narciarskich i został on oceniony na cztery gwiazdki.

6. Jungfrau

Jungfrau to kolejny ośrodek narciarski na narty w Szwajcarii, który zasługuje na miejsce w rankingu TOP13 najpiękniejszych resortów narciarskich w tym kraju. Jest to ośrodek zlokalizowany u stóp góry o tej samej nazwie. Wyróżnia się on niesamowitymi trasami zjazdowymi o pokaźnym nachyleniu. Dodatkowo możemy tam korzystać z pokaźnej bazy gastronomicznej i rozrywkowej.

Pociąg turystyczny podróżuje koleją Jungfrau z Jungfraujoch (szczyt Europy) do Kleine Scheidegg i dzikie kwiaty kwitną na zielonym zboczu trawiastym pod błękitnym słonecznym niebem w Berneńskim Oberlandzie, Szwajcaria
Pociąg turystyczny podróżuje koleją Jungfrau z Jungfraujoch (szczyt Europy) do Kleine Scheidegg i dzikie kwiaty kwitną na zielonym zboczu trawiastym pod błękitnym słonecznym niebem w Berneńskim Oberlandzie, Szwajcaria, licencja: shutterstock/By

Gdzie można nocować w Jungfrau?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w Jungfrau jest Hotel Chalet Swiss. Wyróżnia się on trzygwiazdkową oceną i bliskością stoków narciarskich.

7. Saas-Fee

Saas – Fee jest kolejny, idealnym miejscem na narty Szwajcarii, którego z pewnością nie można pominąć. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej klimatycznych i uroczych ośrodków, jakie tylko znajdziemy w tym kraju. Wyróżnia się on także swoimi pokaźnymi rozmiarami i perfekcyjnymi warunkami do szusowania po stokach praktycznie przez cały rok. Z pewnością wizyty w tym resorcie narciarskim nie będziemy mogli zapomnieć przez długi czas.

Just to sit and relax looking at majestic Fee Glacier located above Saas-Fee village in Swiss Alps
majestatyczny lodowiec Fee położony nad wioską Saas-Fee w Alpach Szwajcarskich, licencja: shutterstock/By

Czytaj także: Najlepsze miasteczka narciarskie après-ski w Szwajcarii – gdzie warto się udać?

Gdzie możemy nocować w Saas – Fee?

Jeśli zależy nam na noclegu w Saas – Fee z uwzględnieniem wysokich standardów, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Hotel Alpin Superior. Jest to trzygwiazdkowy i luksusowy hotel, który dodatkowo znajduje się blisko stoków narciarskich.

8. Arosa Lenzerheide

Arosa Lenzerheide to kolejny ośrodek narciarski, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Bez wątpienia każdego roku to właśnie tam zjeżdża najwięcej turystów, którzy spragnieni są malowniczych widoków i świetnej zabawy. W tym ośrodku czeka na nas mnóstwo miejsc do apres ski, a także nowoczesne i świetnie zorganizowane nartostrady.

Gdzie można nocować w Arosa Lenzerheide?

Jeśli poszukujemy w Arosa Lenzerheide jednego z najlepszych obiektów noclegowych, wówczas możemy śmiało zatrzymać się w Hotelu Provisorium 13. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do basenu i wiele udogodnień. Dodatkowo znajduje się on jedynie 40 metrów od stoków narciarskich.

9. Engelberg-Titlis

Poszukując najpiękniejszych i najbardziej malowniczych ośrodków narciarskich w Szwajcarii, nie możemy pominąć resortu Engelberg – Titlis. Położony jest on u stóp masywu górskiego, a dodatkowo wyróżnia się jedną z najdłuższych kolejek linowych w kraju. Możemy więc być pewni, że czeka tam na nas cała masa niezapomnianych widoków.

Gdzie można nocować w Engelberd – Titlis?

Jeśli poszukujemy jednego z najlepszych obiektów noclegowych w Engelberg – Titlis, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Hotelu Waldegg. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który dodatkowo gwarantuje nam dostęp do niewielkiego basenu i restauracji.

10. Adelboden-Lenk

Adelboden – Lenk jest również umieszczony w naszym rankingu TOP13 najpiękniejszych miejsc na narty w Szwajcarii. Wyróżnia się on największą liczbą słonecznych dni i najbardziej stromymi trasami zjazdowymi. Mimo wszystko, ośrodek ten będzie również idealny dla początkujących narciarzy, gdyż dysponuje on również nieco łagodniejszymi stokami. Każdy więc znajdzie tam coś dla siebie!

The beautiful traditional ski resort Lenk in the Swiss Mountains after heavy snowfall in perfect winter conditions
Piękny tradycyjny ośrodek narciarski Lenk w szwajcarskich górach po obfitych opadach śniegu w doskonałych warunkach zimowych, licencja: shutterstock/By

Czytaj także: TOP 10 miejsc na narty w Szwajcarii z gwarancją śniegu – gdzie warto wybrać się na zimowy wyjazd?

Gdzie można nocować w Adelboden – Lenk?

Najlepszym hotelem w Adelboden – Lenk wydaje się być Hotel Bristol Relais du Silence Superior. Jest to trzygwiazdkowy hotel z basenem, kóry znajduje się maksymalnie blisko stoków narciarskich.

11. Andermatt-Sedrun

Ten ośrodek narciarski w Szwajcarii również zasługuje na wyróżnienie. Cechuje się on malowniczą lokalizacją, a także dość spokojnym i kameralnym klimatem. Łączy on w sobie dwa, niewielkie miasteczka, więc z pewnością nie zabraknie nam w nim atrakcji. Jest to również jeden z najlepszych ośrodków na narty w Szwajcarii, który świetnie sprawdzi się w przypadku rodzin z małymi dziećmi.

Gdzie można nocować w Andermatt – Sedrun?

Jednym z najchętniej wybieranych hoteli w ośrodku narciarskim Andermatt – Serdun jest Radisson Blu Hotel Reussen, Andermatt. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oferuje nam dostęp do basenu i restauracji. Oddalony jest on od stoków narciarskich jedynie o kilka metrów.

12. Crans-Montana

Crans – Montana to jeden z mniejszych ośrodków narciarskich w Szwajcarii. Niemniej jednak nie można odmówić mu uroku i wyjątkowego klimatu. Ten ośrodek może pochwalić się największą liczbą słonecznych dni, a także wspaniałymi trasami zjazdowymi. Jest on uważany również za jeden z bardziej ekskluzywnych resortów na terenie Szwajcarii.

Gdzie można nocować w Crans – Montana?

W Crans – Montana znajdziemy dość dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Jednocześnie jednym z najlepszych hoteli wydaje się być Hotel Olympic – Montana Center. Znajduje się on praktycznie w samym centrum resortu, a dodatkowo może pochwalić się on trzygwiazdkową oceną.

13. Flims – Laax – Falera

Films – Laax – Falera to jeden z większych terenów narciarskich w Szwajcarii, który powstał w wyniku połączenia trzech miasteczek. Panuje tam niesamowity, alpejski klimat, a także nie zabraknie nam miejsc do zwiedzania i wypoczynku. Ośrodek ten może pochwalić się również jednym z najdłuższych sezonów narciarskich, więc z pewnością będziemy mogli się tam świetnie bawić. Jest to ośrodek wyjątkowo przyjazny rodzinom z małymi dziećmi.

Gdzie można nocować w Films – Laax – Falera?

Jeśli poszukujemy dla siebie idealnego obiektu noclegowego w Films – Laax – Falera, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Hotelu Restaurant La Siala. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do restauracji i basenu. Do najbliższego stoku narciarskiego jest jedynie 150 metrów.

Poprzedni

Gdzie na narty w Kalifornii? TOP 11 najlepszych ośrodków narciarskich w regionie

Narty w Dimaro – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz