Narty w Szwajcarii – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

8 lutego 2023 Tagi , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że obecnie Szwajcaria stała się jednym z głównych celów podróży każdego, zimowego turysty. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że ten kraj świetnie wykorzystał potencjał, jaki został mu dany przez Matkę Naturę. Przede wszystkim, warto wiedzieć, że ten niewielki kraj w Europie Środkowej może pochwalić się ponad połową powierzchni swojego terytorium, które zajęte jest przez majestatyczne Alpy. Jak więc łatwo można się domyślić, to właśnie tam została skupiona cała uwaga władz i największe inwestycje, jakie zostały jedynie poczynione w kraju. Efektem ich są nowoczesne i malowniczo usytuowane ośrodki narciarskie, które dosłownie podczas każdej zimy zapełniają się turystami. Jednak kluczem do udanego wyjazdu każdego z nas jest nic innego jak tylko znalezienie odpowiedniego i dopasowanego do swoich potrzeb obiektu noclegowego. Wówczas jakie są najlepsze hotele na narty w Szwajcarii?

Najlepsze hotele na narty w Szwajcarii w przystępnych cenach

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Szwajcaria to jeden z najdroższych krajów w Europie, nie tylko pod względem wyjazdów narciarskich. Okazuje się, że jest to jeden z najdroższych krajów również, jeśli uwzględnimy koszty życia i szereg innych aspektów. Trzeba sobie więc jasno powiedzieć, że w momencie, kiedy zdecydujemy się wyjechać tam na narty, wówczas również musimy mieć świadomość tego, że czekają tam na nas zdecydowanie nieco większe wydatki, niż możemy się tego spodziewać. Jednocześnie nie oznacza to, że nie mamy szansy na to, by nieco więcej zaoszczędzić. Z całą pewnością znajdziemy tam bowiem niskobudżetowe hotele, które, choć oferują zdecydowanie mniej udogodnień, to jednak stają się wyjątkowo ekonomicznym rozwiązaniem. Wobec tego, jakie są najlepsze, przyjazne cenowo hotele w ośrodkach narciarskich w Szwajcarii?

1. Hotel Edelweiss

Hotel Edelweiss znajduje się w ośrodku narciarskim Davos w Szwajcarii. Jest to jeden z tańszych obiektów noclegowych, który zaoferuje nam wyjątkowo dobre standardy zakwaterowania. Możemy się w nim zatrzymać za około 140 złotych za noc dla dorosłej osoby.

2. Le Petit Charme Inn

Hotel Le Petit Charme Inn znajduje się w szwajcarskim ośrodku narciarskim Zermatt i choć nie zaoferuje nam dostępu do basenu, to wynagrodzi on to nam przystępną ceną. Okazuje się, że możemy się w nim zatrzymać za około 120 złotych za noc dla jednej osoby.

3. Hotel Farinet

To niewielki hotel zlokalizowany w Verbier w Szwajcarii. Choć nie możemy się po nim zbyt wiele spodziewać, to jednak jego największą zaletą jest cena. Możemy się w nim zatrzymać już za około 170 złotych za noc od jednej osoby.

Najlepsze Hotele na narty z basenem w Szwajcarii

Nie da się ukryć, że wielu narciarzy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że po całym dniu szaleństwa na stokach każdy z nich będzie odczuwał niewielkie dolegliwości i zmęczenie. Całodniowe szaleństwo na stokach każdemu z nas będzie mogło dać się mocno we znaki. Okazuje się, że tacy narciarzy będą z pewnością poszukiwać hoteli, które zagwarantują im dostęp do basenu i całego szeregu innych udogodnień. To właśnie w basenie można odprężyć się i przygotować na kolejny dzień pełny wrażeń. Wobec tego, które obiekty noclegowe w Szwajcarskich ośrodkach narciarskich zagwarantują nam to udogodnienie?

1. Hard Rock Hotel Davos

To czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany w szwajcarskim ośrodku narciarskim Davos. Oferuje on nam nie tylko wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania, ale także dostęp do przestronnego basenu.

2. Hotel Garni Testa Grigia

To trzygwiazdkowy hotel, w którym możemy zatrzymać się podczas pobytu w Zermatt. Oferuje on nam dostęp do przestronnego basenu i dość wysokie standardy zakwaterowania.

3. Hotel Montpelier

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który zlokalizowany jest w ośrodku narciarskim Verbier. Możemy w nim korzystać z przestronnego basenu oraz z szeregu innych udogodnień.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną w Szwajcarii

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie wszyscy z narciarzy i innych podróżnych zadowolą się tylko i wyłącznie dostępem do basenu. Zdecydowania większość z nich będzie oczekiwała nieco wyższych standardów, a co za tym idzie, także dostępu do nieco większego zakresu udogodnień. Choć basen z pewnością zagwarantuje nam wypoczynek, to jednak niektórzy z narciarzy będą oczekiwać także dostępu do SPA oraz do sauny. Wobec tego, na które hotele w Szwajcarii powinni oni zwrócić nieco większą uwagę?

1. Hotel Waldegg – Adults Only

Nie da się ukryć, że Hotel Waldegg w szwajcarskim ośrodku narciarskim Engelberg jest jednym z najbardziej luksusowych. Został on oceniony na cztery gwiazdki, a także oferuje nam dostęp do SPA i sauny. Warto jednak zauważyć, że hotel ten jest tylko przeznaczony dla osób dorosłych.

2. Alpenhotel Fleurs de Zermatt

Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Zermatt i został on oceniony na cztery gwiazdki. W jego wnętrzu mamy dostęp do luksusowego SPA oraz saun.

Najlepsze hotele na narty w Szwajcarii dla rodzin

Wyjazd do szwajcarskich ośrodków narciarskich wraz z dziećmi, z całą pewnością są jednym z lepszych sposobów na to, by spędzić niezapomniany, zimowy wyjazd. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że większość z takich ośrodków jest wyjątkowo przyjazna maluchom i gwarantuje im niezliczoną ilość atrakcji. Jednocześnie rodzice muszą pamiętać także o tym, że ciąży na nich odpowiedzialność, polegająca na konieczności znalezienia idealnego noclegu. Które więc hotele w szwajcarskich ośrodkach narciarskich rekomendowane są dla rodzin z dziećmi?

1. Apartment Blumenweg 2

Jest to trzygwiazdkowy hotel w ośrodku narciarskim w Engleberg, który oceniony został na trzy gwiazdki. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż oferuje on zakwaterowanie w pokojach rodzinnych.

2. BEAUSiTE Zermatt

To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy w Zemratt, który idealnie sprawdzi się w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Oferuje on nie tylko dostęp do pokoi rodzinnych, ale także i cały koncept dziecięcy.

3. Hotel La Rotonde

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajdziemy w szwajcarskim ośrodku narciarskim Verbier. Jest to idealny obiekt noclegowy dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż zaoferuje on im niezwykle wysokie standardy zakwaterowania.

Najlepsze hotele butikowe na narty w Szwajcarii

Hotele butikowe to grupa szczególnych i wyjątkowych obiektów noclegowych, które powstały głównie po to, by móc zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Są one utrzymane zgodnie z najwyższymi standardami. Znajdziemy w nim wszystko to, co może być nam potrzebne do spędzenia swojego wypoczynku w najwyższym komforcie. Warto jednak zauważyć, że hotele butikowe nie powstają dosłownie wszędzie, a co za tym idzie, często ich znalezienie jest wręcz niemożliwe. Jednak czy możemy skorzystać z hoteli butikowych będąc na nartach w Szwajcarii?

1. Steigenberger Grandhotel Belvedere

To pięciogwiazdkowy hotel butikowy, który znajduje się w Davos. Jest on zaaranżowany zgodnie z najwyższymi standardami i oferuje nam dostęp do całego szeregu udogodnień.

2. Precise Tale Seehof Davos

To kolejny hotel butikowy w Davos, który został oceniony na pięć gwiazdek. Możemy w nim korzystać nie tylko z luksusowego SPA, ale także z siłowni, a także z całego szeregu innych udogodnień, więc z pewnością spełni on nasze oczekiwania.

3. Chalet Dunmore

Ten hotel butikowy znajdziemy w ośrodku narciarskim Verbier. Jest to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, który zaoferuje nam wszystko to, co niezbędne. Panują w nim wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania, a goście mają dostęp do szeregu udogodnień.

Najbardziej luksusowe hotele w Szwajcarii

Nie każdy z turystów może faktycznie zainteresować się hotelami butikowymi. Spędzenie w nich nawet jednej nocy, może być wyjątkowo kosztowne, a co za tym idzie, niektórzy turyści mogą zdecydować się na kompromis w postaci hotelu po prostu lukowego. Taka grupa obiektów noclegowych również jest nam w stanie zapewnić dogodne i satysfakcjonujące warunki. Wobec tego, które luksusowe hotele w szwajcarskich ośrodkach narciarskich zasługują na naszą większą uwagę?

1. Bellevue – Terminus – Urban Lifestyle Hotel

Ten hotel znajduje się w szwajcarskim ośrodku Engelberg i został on oceniony na cztery gwiazdki. Zapewnia on nam dostęp do całego szeregu udogodnień, w tym także do basenu oraz do luksusowego SPA.

2. Hilton Garden Inn Davos

To kolejny, czterogwiazdkowy hotel, który może zaoferować nam zdecydowanie najwyższe standardy zakwaterowania. Hotel ten znajduje się w Davos i został oceniony na cztery gwiazdki.

3. Hotel Ambasador Zermatt

Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Zermatt i oferuje nam standardy na miarę czterech gwiazdek. Możemy w nim korzystać także z prestiżowego SPA oraz wielu innych udogodnień.

Najlepsze hotele na narty w Szwajcarii z widokiem na góry

Ośrodki narciarskie w Szwajcarii mogą pochwalić się prawdziwie malowniczymi i spektakularnymi krajobrazami. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wyjątkowe otoczenie Alp sprzyja przepięknej scenerii. Co więcej, niektórzy turyści o wiele chętniej wybierają takie hotele, które zagwarantują im dostęp do panoramicznych widoków na górskie stoki dosłownie każdego poranka. Wobec tego, które obiekty noclegowe w szwajcarskich ośrodkach narciarskich nam to zagwarantują?

1. Alpenclub

Hotel Alpenclub znajduje się w szwajcarskim ośrodku narciarskim Engelberg i oferuje on nam zakwaterowanie w pobliżu stoków narciarskich. Co więcej, pokoje oferują nam panoramiczne widoki na górskie stoki.

2. Sportrama 115

To niewielki hotel zlokalizowany w Verbier, który gwarantuje nam bliskość stoków narciarskich. Jak łatwo można się domyślić, ten hotel oferuje jednocześnie zakwaterowanie w pokojach z panoramicznymi widokami na górskie stoki.

3. Hotel Piz Buin Klosters

Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Klosters i oceniony zostalna cztery gwiazdki. Oferuje on zakwaterowanie w pokojach z panoramicznymi widokami na Alpy.

Czytaj także:

Narty w Szwajcarii – co zwiedzić i zobaczyć zimą tutaj zimą? Lista TOP 15!

Lista największych ośrodków narciarskich w Szwajcarii – które z nich warto odwiedzić?

Poprzedni

Narty w Południowym Tyrolu – sprawdźmy dlaczego warto!

Narty w Południowym Tyrolu – Lista najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz