Narty w Turcji – dlaczego warto się tu wybrać?

1 lutego 2023 Tagi , , , ,

Turcja to z pewnością jedno z tych państw, które kojarzy się nam z wypoczynkiem w sezonie letnim. To właśnie tam znajdziemy malowniczą i wiecznie słoneczną Riwierę Turecką, która kusi nas wyjątkowymi kurortami i zabytkowym klimatem. Mało kto wyobraża sobie, by pojechać do tego kraju aromatycznych przypraw i herbaty w sezonie zimowym. Okazuje się jednak, że środkowa i północna część kraju praktycznie w całości pokryta jest pasmem górskim, a to z kolei sprawia, że panują tam idealne warunki dla każdego miłośnika sportów zimowych. Jednak dlaczego dokładnie warto pojechać na narty do Turcji?

Malownicze i klimatyczne ośrodki narciarskie w Turcji, które musisz odwiedzić!

Narty w Turcji? Z pewnością potraktujesz tę propozycję z dość dużym przymrużeniem oka. Faktem jest, że dla większości z nas Turcja jest idealnym kierunkiem wakacyjnym. Doceniamy sobie możliwość wygrzewania się w promieniach słońca i korzystania z rajskich plaż. Jednak czy wiedziałeś, że narty w Turcji mogą dostarczyć Ci niesamowitych wrażeń? Okazuje się bowiem, że znajdziesz tam całkowicie wyjątkowe ośrodki narciarskie jak np. Sarikamis czy Erzurum. Są one nowoczesne, a dodatkowo zorganizowane w ten sposób, byś mógł szusować na nartach w otoczeniu niesamowitej scenerii.

Tureckie ośrodki narciarskie uznawane są za jedne z najpiękniejszych i co do tego nie możemy mieć wątpliwości. Z pewnością nie są one aż tak ogromne i rozległe jak np. te, które ma nam do zaoferowania Austria, jednak tkwi w nich niesamowity urok, który może na długo zapaść Ci w pamięć. Przekonaj się więc sam, że narty w Turcji są jednym z lepszych pomysłów na zimowy wyjazd!

Palandoken Mountain in Winter  Erzurum Turkey
Góra Palandoken w zimie Erzurum Turcja, licencja: shutterstock/By RauL C7

Narty w Turcji? Czas na orientalne doświadczenie!

Przypomnij sobie, ile razy już szusowałeś po włoskich lub szwajcarskich stokach narciarskich? Z pewnością było tego sporo! Jednocześnie kraje takie jak Austria, Szwajcaria, Francja czy nawet i Włochy nie są już w stanie nikogo z nas zaskoczyć. Wynika to z faktu, że są one po prostu bardzo podobne do tego, co jest nam świetnie znane z rodzimego kraju. Nie możemy się tam spotkać z całkowicie inną kulturą i tradycjami, więc możemy poczuć się jak w przysłowiowym domu. Jeśli jednak zdecydujemy się na narty w Turcji, wówczas mamy szansę na zupełnie nowe, orientalne doświadczenie. W Turcji wszystko jest inne i różne od tego, co jest nam dobrze znane. Możemy więc tam spotkać się z całkowicie inną kulturą, a także z całkowicie inną organizacją ośrodków narciarskich. Takie doświadczenie z całą pewnością na długo zapisze się w naszej pamięci.

Narty w Turcji okazją do spróbowania jednej z najlepszych kuchni na świecie!

Zastanawiasz się, dlaczego warto wyjechać na narty w Turcji? Otóż dają Ci one świetną i jedyną w swoim rodzaju możliwość do tego, byś zapoznał się z niesamowitą kuchnią, która jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że turecka kuchnia to nie tylko świetnie nam znany kebab, ale także wiele innych, orientalnych dań. Kuchnia rodem z Turcji wyróżnia się przede wszystkim swoją aromatycznością i bogactwem przypraw korzennych. To właśnie w tym kraju produkuje się tego typu przyprawy na potęgę. Każde z dań, jakie zdecydujemy się zamówić, będzie dla nas niezwykłym, kulinarnym doświadczeniem, o którym przez długi czas nie będziemy mogli zapomnieć.

Narty górskie i snowboard - Palandoken, Erzurum, Turcja.
Narty górskie i snowboard – Palandoken, Erzurum, Turcja., licencja: shutterstock/By Irina Sen

Turcja nie jest droga dla narciarzy!

Ośrodki narciarskie zlokalizowane w Szwajcarii, Austrii, a także i we Francji zyskały sobie niechlubne miano najdroższych w Europie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w momencie, kiedy decydowaliśmy się na tego typu wyjazd, musieliśmy się także liczyć z pokaźnymi kosztami. Nie chodzi tu tylko o same ceny przelotów – w sezonie zimowym były one najdroższe, ale także o ceny w restauracjach czy ceny wejściówek na stoki. Nie rzadko zdarzało się, że atrakcje w tego typu ośrodkach narciarskich przekraczały możliwości finansowe podróżnych. Właśnie dlatego musisz wybrać się na narty w Turcji.

Kraj ten dopiero co zyskuje sobie popularność w sezonie zimowym, a ceny skipassów są dla narciarzy wyjątkowo łaskawe. Z pewnością taki pobyt nie przekroczy zaplanowanego budżetu, a co za tym idzie, będziemy mieć szansę na świetną zabawę przy uwzględnieniu dość niskich kosztów. Warto również zauważyć, że ceny biletów lotniczych do Turcji zimą są znacznie niższe niż latem.

Nice sunny winter day in Sarikamis. View on the route.
Nładny słoneczny zimowy dzień w Sarikamis, licencja: shutterstock/By

Turecka kawa i herbata po szaleństwie na stokach!

Tureckie ośrodki narciarskie są świetnie zorganizowane. Nie tylko chodzi o świetne warunki, jakie panują tam dla narciarzy, ale także o miejsca do après ski. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że niskie temperatury dadzą się we znaki każdemu z nas, kto zdecyduje się wyjechać na narty w Turcji. Jednocześnie czy może być coś lepszego po całodniowym szaleństwie na stokach niż filiżanka gorącej kawy lub herbaty w tureckim wydaniu? Kraj ten słynie z najlepszych ziaren kawy i liści herbaty, które dodatkowo parzone są w absolutnie wyjątkowy sposób. Możemy więc spokojnie raczyć się takim napojem, który zwykle serwowany jest w towarzystwie wyjątkowych słodkości. Właśnie dlatego warto wybrać się na narty w Turcji i cieszyć się niesamowitym wypoczynkiem.

Glass with black traditional turkish tea stands on an old wooden table. Behind sunset on the sea coast of Turkey.
turecka herbata, licencja: shutterstock/By Valentyn Volkov

Relaksuj się w najlepszych hotelach na narty w Turcji!

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że tureckie władze podeszły z ogromnym zaangażowaniem do organizacji swoich ośrodków narciarskich. W praktyce oznacza to, że niczego tu nie zabraknie. Jak łatwo można się domyślić, każdy z narciarzy liczy na to, że znajdzie dla siebie idealny obiekt noclegowy. Spędzając narty w Turcji, z pewnością nie poczujemy się rozczarowani. Okazuje się, że możemy tam wypoczywać w luksusowych hotelach butikowych, a do najlepszych z nich można zaliczyć:

  • Sarpino Mountain Hotel – to fenomenalny i pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy w słynnym ośrodku narciarskim Sarikamis. Możemy w nim korzystać nie tylko z maksymalnie wysokich standardów, ale także z całego szeregu innych udogodnień jak np. SPA, baseny, łaźnie parowe czy restauracje.
  • Hilton Garden Inn Erzurum – nie ma chyba na świecie osoby, która nie byłaby w stanie skojarzyć obiektów noclegowych z kolekcji Hilton. W ośrodku narciarskim Erzurum również znajdziemy jeden z nich. Jak łatwo można się domyślić, jest to pięciogwiazdkowy hotel butikowy, który wyróżnia się przede wszystkim wysokimi standardami zakwaterowania, a także tym, że daje turystom dostęp do całego szeregu udogodnień.
  • Jura Hotels Ilgaz Mountain Resort – ten pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy znajdziemy w resorcie narciarskim Ilgaz. Wyróżnia się on – podobnie jak powyżej wspomniane hotele – wyjątkowo wysokim standardem zakwaterowania. W jego wnętrzu czeka na nas luksusowe SPA, tureckie łaźnie parowe, oraz kilka restauracji!

Jak więc widać narty w Turcji mogą być dla większości z nas prawdziwie fenomenalnym doświadczeniem. Nie tylko możemy skorzystać z luksusowej bazy hotelowej, ale także i z najlepszych stoków narciarskich w całym kraju! Takiego wyjazdu nikt nie będzie żałować!

Poprzedni

TOP 12 najlepszych ośrodków narciarskich w Kolorado – do których z nich warto się udać?

Narty w Dolomitach – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz