Narty we Francji – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

2 lutego 2023 Tagi , , , ,

Francja z całą pewnością nie jest jednym z najpopularniejszych kierunków narciarskich. Coraz więcej osób jednak zaczyna dostrzegać w tym kraju coraz to większy potencjał. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w szczególności północny teren we Francji zyskuje sobie coraz to większą popularność. Wynika to z faktu, że powstały tam najpiękniejsze i najnowocześniejsze ośrodki narciarskie, które gwarantują nam wyjątkowo dobre warunki do szusowania po najlepszych stokach w całej Europie. Warto jednak zauważyć, że w momencie, kiedy decydujemy się na to, by wyjechać na narty do Francji, to jednak musimy również znaleźć dla siebie idealne miejsce noclegowe. Trzeba sobie powiedzieć, że baza noclegowa we francuskich ośrodkach narciarskich rozwinięta jest niezwykle dobrze. Wobec tego, na jakie hotele warto zwrócić uwagę we Francji?

Najlepsze hotele na narty we Francji w przystępnych cenach

Francja z całą pewnością nie jest krajem najwyższych cen, w szczególności, jeśli porównamy ją ze Szwajcarią czy z Austrią. Niemniej jednak ośrodki narciarskie starają się zbytnio nie odbiegać od standardów, a co za tym idzie, oferują nam takie ceny, które faktycznie mogą nadwerężyć budżet niektórych turystów. Z uwagi na to, że obecnie znajdujemy się w dość kontrowersyjnej sytuacji gospodarczo ekonomicznej, coraz więcej podróżnych – którzy nie chcą rezygnować ze swojego wyjazdu – będzie poszukiwać nieco większych oszczędności. Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe, jednocześnie wymaga pewnych kompromisów, szczególnie pod względem noclegu. We francuskich ośrodkach narciarskich z całą pewnością uda się nam znaleźć dość niskobudżetowe obiekty noclegowe. Jednak które z nich możemy faktycznie zaliczyć do najlepszych?

Little Suite Val d’ Isere

To jeden z tańszych obiektów noclegowych, który znajduje się we francuskim ośrodku narciarskim w Val d’Isere. Jest on zlokalizowany blisko stoków narciarskich i może nam zaoferować całkiem przyzwoite standardy zakwaterowania. Niemniej jednak nie znajduje się w nim basen, aczkolwiek niska cena powinna nam to zrekompensować. Za noc w tym hotelu zapłacimy około 100 – 120 złotych w zależności od sezonu.

Le Scandinave

Ten niewielki hotel znajduje się w słynnym ośrodku narciarskim Les Deux Alpes. Oferuje on wyjątkowo atrakcyjną cenę za noc. Jednak osoba dorosła zapłaci bowiem za pobyt około 130 złotych.

La Folie Douce Hotels Chamonix

Ten hotel znajduje się w słynnym ośrodku narciarskim Chamonix i oferuje nam zakwaterowanie w dość przystępnej cenie. Za noc osoba dorosła zapłaci około 150 – 170 złotych.

Najlepsze Hotele na narty z basenem we Francji

Nie da się ukryć, że francuskie stoki zachęcają nas nawet do całodniowego szaleństwa i dobre zabawy. Oferują one wręcz wyśmienite warunki do szusowania po stokach czy też uprawiania narciarstwa biegowego. Warto jednak zauważyć, że niektórzy narciarze będą szukali również dla siebie chwili wytchnienia i relaksu. Zapewnią im to oczywiście udogodnienia, jakie mogą zostać zaoferowane przez konkretne obiekty noclegowe, a w szczególności dostęp do basenu. To właśnie w nim można zregenerować siły na kolejny dzień i co więcej, można także się zrelaksować. Wobec tego, które hotele w ośrodkach narciarskich we Francji zagwarantują nam to udogodnienie?

Hotel Altitude

Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się w słynnym ośrodku narciarskim Val d’Isere. Oferuje nam zarówno wysokie standardy zakwaterowania, ale także dostęp do wyjątkowo przestronnego basenu.

Hotel Base Camp Lodge Les 2 Alpes

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy w ośrodku Les Deux Alpes. Oferuje on nam całkiem wysokie standardy zakwaterowania oraz dostęp do przestronnego basenu.

Le Balcons du Savoy

To czterogwiazdkowy i prestiżowy obiekt noclegowy znajdujący się w Chamonix. Mamy w nim zagwarantowany nie tylko dostęp do basenu, ale także inne udogodnienia.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną we Francji

Dostęp do hotelowego basenu z pewnością jest jednym z większych udogodnień, z jakich możemy skorzystać w danym obiekcie noclegowym. Niemniej jednak nie będzie to wystarczające dla wszystkich narciarzy. Niektórzy z nich mają o wiele większe wymagania, a co za tym idzie, będą oczekiwali także dostępu do znacznie większej ilości udogodnień. W tym wypadku sprawdzą się takie hotele, które oprócz basenu mogą im także zagwarantować dostęp do SPA i sauny. Wówczas na które obiekty noclegowe we francuskich ośrodkach narciarskich warto zwrócić nieco większą uwagę?

HOTEL VAL D’ISERE

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy w Val d’Isere, który mimo wszystko może nam zaoferować wysokie standardy zakwaterowania. We wnętrzu obiektu noclegowego czeka na nas luksusowe SPA oraz sauny.

Heliopic Hotel and SPA

Ten hotel znajduje się we francuskim ośrodku narciarskim Chamonix i oferuje standardy na miarę czterech gwiazdek. Jak sama nazwa wskazuje, możemy w nim oczekiwać dostępu do SPA oraz do sauny.

Residence Santa Terra

Ten hotel znajduje się w Tignes i oferuje nam wysokie standardy zakwaterowania na miarę czterech gwiazdek. Oczywiście gwarantuje on rónież dostęp do SPA oraz do sauny.

Najlepsze hotele na narty we Francji dla rodzin

Wyjazd we francuskie Alpy z całą rodziną z pewnością jest jednym z lepszych pomysłów na zimową przygodę. Trzeba sobie bowiem jasno powiedzieć, że praktycznie w każdym ośrodku zostało przygotowanych wiele atrakcji dla najmłodszych, więc nie poznają oni smaku nudy. Niemniej jednak maluchy zwykle mają swoje wymagania co do konkretnego miejsca noclegowego, a rodzice muszą wręcz dołożyć wszelkich starań do tego, by móc je spełnić. Wobec tego, które obiekty noclegowe we francuskich ośrodkach narciarskich sprawdzą się najlepiej w przypadku rodzin z małymi dziećmi?

Hotel La Meije

To dwugwiazdkowy obiekt noclegowy w Les Deux Alpes, który świetnie sprawdzi się w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Gwarantuje on bowiem zakwaterowanie w pokojach rodzinnych, a także dostęp do sali zabaw.

Langley Hotel Tignes 2100

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który świetnie sprawdzi się w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Mogą oni tam korzystać z bogatej oferty pokoi rodzinnych.

Tignes 1800

Jest to kolejny obiekt noclegowy zlokalizowany w Tignes, który będzie idealnym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi. W tym hotelu możemy bowiem korzystać z całego konceptu dziecięcego.

Najlepsze hotele butikowe na narty we Francji

Z pewnością nie brakuje wśród nas takich turystów, dla których najważniejsze stają się maksymalnie wysokie standardy. Wówczas można śmiało powiedzieć, że nie zwracają oni większej uwagi na cenę, a jedynie kierują swoje poszukiwania w stronę hoteli butikowych. Są to wyjątkowe i specyficzne obiekty noclegowe, które zaprojektowane zostały po to, by móc spełnić nawet najbardziej wyrafinowane i wygórowane oczekiwania. Jednak takie hotele nie znajdują się wszędzie. Wobec tego, czy znajdziemy je we francuskich ośrodkach narciarskich?

Hotel Le K2 Chogori

To jeden z kilku obiektów butikowych, które znajdują się w ośrodku narciarskim Val d’Isere. Oferuje on nam najwyższe standardy zakwaterowania i został oceniony na pięć gwiazdek.

Chalet La Source – Chamonix All Year

Ten pięciogwiazdkowy i butikowy hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Chamonix. Oferuje on nam dostęp do luksusowego SPA, kilku restauracji i barów, a także do szeregu innych udogodnień.

Hotel VoulezVous by Les Etincelles

To pięciogwiazdkowy, butikowy hotel, który znajduje się w ośrodku narciarskim Tignes. Mamy w nim zagwarantowany dostęp do wyjątkowo luksusowego SPA, siłowni, basenu oraz kilku restauracji z barem. Obsługa hotelowa stoi na zdecydowanie najwyższym poziomie.

Najbardziej luksusowe hotele we Francji na narty

Jeśli hotele butikowe nieco odstraszyły nas swoją ceną, wówczas możemy poszukać kompromisu w stosunku jakości do ceny i zainteresować się hotelami luksusowymi. Są one nieco tańsze niż w przypadku obiektów butikowych, a mimo wszystko w dalszym ciągu zaoferują nam maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania. Które więc luksusowe obiekty noclegowe we francuskich ośrodkach narciarskich możemy zaliczyć do najlepszych?

Madame Vacances Residence Alpina Lodge

Ten hotel jest zlokalizowany we francuskim ośrodku narciarskim Val d’Isere. Oceniony on został na cztery gwiazdki, więc z pewnością zalicza się do najbardziej luksusowych obiektów noclegowych.

Residence Nemea Le Hameau – Les Deux Alpes

Ten hotel został oceniony na cztery gwiazdki i znajduje się w ośrodku narciarskim Les Deux Alpes. Możemy w nim liczyć nie tylko na wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania, ale także na dostęp do mnóstwo udogodnień.

Chalet Aigle Royal

Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Chamonix i oferuje nam standardy na miarę czterech gwiazdek. Jest to jeden z najbardziej luksusowych hoteli w okolicy.

Najlepsze hotele we Francji z widokiem na góry

Francuskie ośrodki narciarskie z powodzeniem można nazwać najpiękniejszymi. Oferują one bowiem prawdziwie malowniczą scenerię, która gwarantują nam niezapomniane widoki i malowniczą scenerię. Nic więc dziwnego, że istnieje spore grono narciarzy, który liczy na to, że takie widoki będą witać ich każdego ranka. Wobec tego, które obiekty noclegowe dają nam możliwość zakwaterowania w pokojach z panoramicznymi widokami na alpejskie stoki?

La Savoyarde

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy zlokalizowany we francuskim ośrodku narciarskim Val d’Isere. Znajduje się on jedynie 200 metrów od najbliższych stoków narciarskich i oferuje zakwaterowanie w pokojach z panoramicznymi widokami na górskie stoki.

Hotel Jam Session

Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Les Deux Alpes i oferuje nam zakwaterowanie jedynie 50 metrów od najbliższego stoku narciarskiego. Dodatkowo możemy w nim liczyć na pokoje z panoramicznymi widokami na górskie szczyty.

Chalet Allieres

Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Chamonix i jest oddalony jedynie 150 metrów od najbliższego stoku narciarskiego. Oferuje on możliwości zakwaterowania w pokojach z panoramicznym widokiem na Alpy.

Czytaj także:

Najlepsze ośrodki narciarskie we Francji – gdzie najlepiej jechać na narty biegowe?

Najlepsze ośrodki położone blisko stoków narciarskich we Francji

Poprzedni

Narty w Szwajcarii – dlaczego warto wybrać się na narty do Zermatt?

TOP 7 najlepszych miejsc na narty w Karyntii – gdzie warto się wybrać?

Następny

Dodaj komentarz