Ośrodki narciarskie w Alpach czynne latem z gwarancją śniegu – gdzie możemy szusować po stokach letnią porą?

, , 4 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , ,

Miłośnicy zimowych wyjazdów zdają sobie sprawę z tego, że sezon dla nich jest często o wiele krótszy, niż w przypadku tradycyjnych plażowiczów. To właśnie z tego powodu, najczęściej są oni w ogromnym pośpiechu, szczególnie jeśli chodzi o planowanie swoich urlopów i wybieranie atrakcyjnego miejsca w Europie, w którym mogą oni rzeczywiście skorzystać z uroków tej mroźnej pory roku. Niemniej jednak w niektórych ośrodkach narciarskich, sezon zimowy nie kończy się nawet w porze letniej, a w miesiącach takich jak czerwiec czy lipiec, dalej można korzystać tam z odpowiednio przygotowanych tras zjazdowych. Wobec tego poznajmy ośrodki narciarskie w Alpach czynne latem z gwarancją śniegu. Oto TOP 10!

1. Ischgl

Jeśli nie zdążyliśmy zorganizować swojego zimowego wyjazdu w grudniu lub styczniu, to okazuje się, że nie musimy czekać na kolejny rok, by móc wyszaleć się na nartach i szusować po stokach! W Europie istnieje bowiem kilka, wyjątkowo urokliwych miejsc, a raczej ośrodków narciarskich, które pozostają czynne i czekają na turystów nawet w sezonie letnim. Jednym z nich jest ośrodek Ischgl, który znajduje się w Austrii. Jest to niewielkie miasteczko, które na co dzień zamieszkane jest przez nieco ponad tysiąc osób. Ischgl znajduje się na wysokości 1400 metrów nad poziomem morza i gwarantuje nam idealne warunki do szusowania po stokach nawet w sezonie letnim. Teren narciarski Ischgl został również podzielony na 6 sektorów, więc nawet najbardziej wymagający będą mogli znaleźć tam idealne miejsce dla siebie.

Czytaj także: Narty w Ischgl – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Gdzie można nocować w Ischgl?

Ischgl być może jest dość niewielkim ośrodkiem narciarskim, jednak z całą pewnością nie zabraknie tam dla nas wyjątkowych hoteli. Jeśli chcemy zdecydować się na najlepszy z nich, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Arnika. Jest to czterogwiazdkowy hotel z basenem i dostępem do SPA.

2. Hintertux lodowiec

Hintertux to kolejny ośrodek narciarski, który nawet w sezonie letnim zagwarantuje nam perfekcyjne warunki do szusowania po stokach. Okazuje się bowiem, że Hintertux to wioska narciarska, która zlokalizowana jesr u stóp lodowca. Co za tym idzie, jest ona całorocznym ośrodkiem narciarskim, który nawet w lipcu i sierpniu pokryty jest grubą warstwą śniegu. Hintertux jest ośrodkiem dość popularnym, który znajduje się w austriackim Tyrolu. Czekają tam na nas nie tylko kilometry tras zjazdowych, ale także i wiele innych atrakcji.

Gdzie można nocować w Hintertux lodowiec?

Bezpośrednio w Hintetux znajdziemy wiele, interesujących obiektów noclegowych, jednak są one nieco oddalone od samego lodowca. Jednym z wyróżniających się obiektów noclegowych jest Adler Inn Tyrol Mountain Resort SUPERIOR. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA i innych atrakcji.

Więcej polecanych hoteli znajdziesz w naszym wpisie: Narty w Hintertux Gletscher – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

3. Stubai lodowiec

Kolejnym ośrodkiem narciarskim, który możemy bez większych problemów odwiedzić w sezonie letnim jest Stubai lodowiec. Jak sama nazwa wskazuje, ten ośrodek również znajduje się u stóp lodowca i jest największym, całorocznym ośrodkiem narciarskim, jaki zlokalizowany jest w Austrii. Można powiedzieć, że znajduje się on na granicy Austrii i Włoch i zalicza się również do najbardziej aktywnych ośrodków narciarskich. Znajdziemy tam kilometry atrakcyjnych tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego, a także i szereg platform widokowych rozlokowanych na różnych wysokościach lodowca.

Ski resort Stubai in Tirol, Austria
Ośrodek narciarski Stubai w Tyrolu, Austria, licencja: shutterstock/By Pawel Kazmierczak

Czytaj także: Narty na Lodowcu Stubai – największym terenie narciarskim na lodowcu!

Gdzie można nocować w Stubai lodowiec?

Bezpośrednio w ośrodku Stubai lodowiec nie znajdziemy zbyt wielu obiektów noclegowych. Wynika to przede wszystkim z lokalizacji wioski narciarskiej. Hotele znajdziemy jedna w pobliskiej okolicy, a na szczególną uwagę zasługuje Hotel Stubai. Jest to trzygwiazdkowy hotel z basenem, który znajduje się jedynie 200 metrów od centrum ośrodka.

4. Kaunertal lodowiec

Kaunertal to kolejny ośrodek narciarski, z którego możemy skorzystać w sezonie letnim. Podobnie jak dwa poprzednie ośrodki narciarskie, ten również znajduje się na u stóp majestatycznego lodowca. Jednocześnie trzeba sobie powiedzieć, że jest to jeden z bardziej kameralnych ośrodków narciarskich, który wyróżnia się stromymi trasami narciarskimi i szeregiem atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Ten ośrodek zlokalizowany jest w Austrii w kraju związkowym Tyrol i czeka na amatorów sportów zimowych dokładnie przez cały rok.

Gdzie można nocować w Kaunertal lodowiec?

Bezpośrednio u stóp lodowca – z oczywistych względów – nie będziemy mogli znaleźć hoteli i obiektów noclegowych. Jednak w najbliższej okolicy z pewnością nam ich nie zabraknie. Jednym z najlepszych hoteli wydaje się obiekt Aktivhotel Feichtner Hof. To czterogwiazdkowy hotel ze SPA jedyne 100 metrów od Kaunertal lodowiec.

5. Sölden

Jeśli poszukujemy miejsca w Austrii na zimowy wyjazd w sezonie letnim, wówczas bez większych problemów możemy wybrać się do ośrodka narciarskiego w Sölden. Jest to jeden z większych, całorocznych ośrodków, które gwarantują nam grubą warstwę śniegu nawet w sezonie letnim. Możemy tam korzystać z kilometrów tras zjazdowych, nowoczesnych wyciągów, a także wielu, innych atrakcji. Wyjazdu do Sölden latem z pewnością nie będziemy żałować.

Glacier Road in Autumn, Soelden, Austria
Glacier Road jesienią, Sölden, Austria, licencja: shutterstock/By

Gdzie można nocować w Sölden?

Sölden posiada świetnie przygotowaną bazę noclegową, a co za tym idzie, ze znalezieniem odpowiedniego hotelu turyści nie będą mieć większych problemów. Mogą się oni zatrzymać w hotelu Regina’s Alp Deluxe. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który gwarantuje dostęp do SPA i innych udogodnień.

Więcej polecanych hoteli znajdziesz tutaj!

6. Garmisch – Partenkirchen

Garmisch – Partenkirchen to dla odmiany jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich, jaki zlokalizowany jest w Niemczech. Oferuje on nam niesamowite warunki i zaśnieżone trasy narciarskie nawet w momencie, kiedy w naszym kraju jest już grubo powyżej 20 stopni Celsjusza. Ten ośrodek znany jest przede wszystkim z wielu, światowych wydarzeń sportowych jak np. Puchar Świata w skokach narciarskich.

Gdzie można nocować w Garmisch – Partenkirchen?

Jeśli poszukujemy noclegu z uwzględnieniem najwyższych standardów, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Rheinischer Hof. Jest to czterogwiazdkowy hotel z basenem.

7. Dachstein Gletsche

Dachstein Gletsche to kolejny ośrodek narciarski w Austrii, który jest gwarancją idealnie naśnieżonych tras zjazdowych nawet w sezonie letnim. Wyróżnia się on przede wszystkim rozległymi stokami i dość spokojnym klimatem. W tym ośrodku jednak sezon narciarski również trwa przez cały rok, więc z takiego wyjazdu z pewnością będziemy zadowoleni.

Gdzie można nocować w Dachstein Gletsche?

Jeśli zależy nam na noclegu w dogodnych warunkach w Dachstein Gletsche, wówczas możemy zatrzymać się w Landhaus Kirchgasser. To trzygwiazdkowy hotel, który jednak oferuje nam dostęp do basenu.

8. Zermatt

Zermatt to popularny ośrodek narciarski w Szwajcarii. Okazuje się, że jest to kolejny teren, na którym panują idealne warunki do szusowania po stokach w sezonie letnim. Zermatt jest wioską, która czeka na narciarzy dosłownie przez cały rok – nawet w lipcu można tam wyszaleć się na grubej pokrywie śnieżnej!

Gdzie można nocować w Zermatt?

Jeśli zależy nam na najlepszym obiekcie noclegowym w Zermatt, wówczas możemy zatrzymać się w Alpenhotel Fleurs de Zermatt. To czterogwiazdkowy i luksusowy hotel w ośrodku narciarskim Zermatt.

9. Saas – Fee

Saas – Fee również jest jednym z ośrodków narciarskich, które znajdują się na terenie Szwajcarii. Podobnie jak Zermatt jest to całoroczny teren narciarski, na którym panują idealne wręcz warunki dla narciarzy i snowboardzistów. Można tam korzystać z rozległych tras zjazdowych, a także nowoczesnej infrastruktury wyciągów.

Czytaj także: TOP 10 najlepszych alpejskich ośrodków z piękną scenerią

Gdzie można nocować w Saas – Fee?

Jeśli chcemy znaleźć idealny nocleg w Saas – Fee wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Aristella. To trzygwiazdkowy hotel o wysokim standardzie blisko stoków.

Morning in Saas Fee
ranek w Saas Fee, licencja: shutterstock/By

10. Les Deux Alpes

Les Deux Alpes to ośrodek, który czeka na nas w malowniczych Alpach we Francji. Jest to również ośrodek całoroczny, który gwarantuje nam grubą warstwę śniegu nawet w sezonie letnim! Co więcej, jest to jeden z bardziej luksusowych terenów narciarskich, więc możemy spodziewać się tam wielu, dodatkowych atrakcji.

Gdzie nocować w Les Deux Alpes?

Jednym z najlepszych hoteli w Les Deux Alpes jest Residence Odalys L’Ours Blanc. To trzygwiazdkowy hotel z dostępem do basenu i blisko stoków narciarskich.

Poprzedni

Dlaczego warto odwiedzić Davos podczas pobytu na nartach? – poznaj 7 powodów, dla których musisz tam pojechać!

Gdzie na narty blisko Turynu? – najlepsze ośrodki w Piemoncie!

Następny

Dodaj komentarz