Oto lista największych ośrodków narciarskich we Francji!

10 lutego 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że obecnie coraz więcej z nas decyduje się na to, by zorganizować swój niezapomniany, zimowy wyjazd. Zwykle chcemy, by był on dla nas prawdziwie niezapomnianym i absolutnie wyjątkowym przeżyciem. Właśnie dlatego tak wiele czasu poświęcamy na to, by zapoznać się z ośrodkami narciarskimi, które znajdują się dosłownie w całej Europie. Nie da się ukryć, że głównym celem zimowych turystów jeszcze kilka lat temu była Austria, Szwajcaria, a także i Włochy. To te kraje mogły pochwalić się zdecydowanie największą liczbą nowoczesnych ośrodków narciarskich, a co za tym idzie, turyści byli właśnie tam przyciągani jak przysłowiowy magnes. Niemniej jednak obecnie znacznie wzrasta popularność terenów narciarskich, które zlokalizowane są we Francji. Jeśli więc ten kraj kusi nas na zimowy wyjazd, to poznaj raze z nami największe ośrodki narciarskie we Francji!

1. Les 3 Vallées

Les Trois Valless – czyli po prostu 3 Doliny to jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich, jakie tylko możemy znaleźć we Francji. Okazuje się, że zjeżdżają tam tłumnie turyści z całego świata. Temu ośrodkowi narciarskiemu nie brakuje w zupełności niczego – mamy tam dostęp do wielu miejsc na après ski, możemy się dowolnie relaksować w gabinetach masażu, a także możemy świetnie się bawić na nowoczesnych stokach narciarskich. Warto również zauważyć, że Les 3 Vallees to jeden z największych ośrodków narciarskich, jaki tylko zlokalizowany jest na terytorium Francji! Słynne 3 Doliny oferują narciarzom aż 600 kilometrów różnorodnych tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego, które zostały podzielone pod względem poziomu trudności. Znajdą więc tam odpowiednie miejsce dla siebie zarówno początkujący, jak i nieco bardziej doświadczeni narciarze. Ten ośrodek podczas wyjazdu do Francji na narty z pewnością musimy odwiedzić!

Gdzie można nocować w Les 3 Vallees?

Baza noclegowa w tym ośrodku narciarskim jest świetnie rozbudowana i oferuje nam maksymalnie różnorodne możliwości zakwaterowania. Jeśli jednak zależy nam głównie na tym, by nocować w najbardziej luksusowych i wyjątkowych obiektach noclegowych, warto zatrzymać się w:

  • Hotel Les Flocons – jest to hotel oceniony na trzy gwiazdki, jednak może on nam zaoferować wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania oraz dostęp do basenu.
  • Les Brigues – to również jeden z lepszych obiektów noclegowych, który może się także pochwalić trzygwiazdkową oceną. Również możemy w nim spodziewać się dostępu do przestronnego basenu i wysokich standardów.

2. Les Portes du Soleil

Les Portes du Soleil jest malowniczym ośrodkiem narciarskim, który położony jest nad jeziorem Genewskim. Cześć tego ośrodka znajduje się w administracyjnych granicach Szwajcarii. Jednocześnie biorąc pod uwagę tereny narciarskie, które położone są po obu stronach granicy, wówczas możemy tu mówić o ponad 650 kilometrach tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Niemniej jednak lista ta dotyczy największych ośrodków narciarskich na terenie Francji, a co za tym idzie, długość tras zostaje ograniczona do mniej więcej do 380 – 400 kilometrów. Z pewnością jednak jest to jeden z największych ośrodków narciarskich we Francji, a co za tym idzie, nie możemy odmówić sobie przyjemności jego odwiedzenia.

Czytaj także: Narty w Les Portes du Soleil – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Gdzie można nocować w Les Portes du Soleil?

Poszukiwania odpowiedniego obiektu noclegowego w Les Portes du Soleil z pewnością nie będą zbyt trudne. Wynika to z faktu, że jest to pokaźny teren narciarski, a baza noclegowa jest świetnie przygotowana. Jeśli jednak zależy nam na najlepszym hotelu, wówczas możemy zatrzymać się w:

  • Hotel Eliova l’Eau Vive – to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który wyróżnia się wyjątkowo wysokim standardem zakwaterowania.
  • Auberge de la Dranse – to również jeden z trzygwiazdkowych obiektów noclegowych, który dodatkowo zagwarantuje nam dostęp do basenu.

3. Paradiski

Paradiski to chyba jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich we Francji. Powstał on z połączenia dwóch wiosek, a co za tym idzie, oferuje on nam prawdziwi niezapomniane widoki. Trzeba sobie również powiedzieć, że jest to jeden z najnowocześniejszych resortów, który posiada świetnie zorganizowane karuzele narciarskie, a także gwarantuje turystom wiele atrakcji. Zalicza się on również od jednych z największych terenów narciarskich, gdyż oferuje aż 425 kilometrów świetnie przygotowanych tras do narciarstwa biegowego i zjazdowego.

Romantic image of old fashioned vintage ski lift cabin ascending through the freshly snow covered pine forest with heart drawn on the snow sticked to the cabin windscreen - France, Alps, Les Coshes
Romantyczny obraz staromodnej zabytkowej kabiny wyciągu narciarskiego wznoszącej się przez świeżo pokryty śniegiem las sosnowy z sercem narysowanym na śniegu przyklejonym do przedniej szyby kabiny – Francja, Alpy, Les Coshes, licencja: shutterstock/By Kirill Chernyshev

Gdzie można nocować w Paradiski?

Jeśli poszukujemy idealnego obiektu noclegowego w Pardiski, wówczas możemy się zatrzymać w:

Czytaj też: Najlepsze miasteczka narciarskie après-ski we Francji

4. Les Sybelles

Les Sybelles to luksusowy ośrodek narciarski, który zagwarantuje nam dosłownie wszystko to, co może być nam potrzebne do spędzenia niezapomnianego, zimowego wyjazdu. Znajdziemy tam zarówno miejsca do jazdy na nartach, na desce snowboardowej, ale także i miejsca do rozrywki oraz świetnej zabawy. Les Sybelles może pochwalić się także dość sporym nasłonecznieniem, a co za tym idzie, możemy szusować na nartach w promieniach słońca, a także w otoczeniu niesamowitych widoków. Warto wspomnieć, że Les Sybelles jest jednym z największych terenów narciarskich we Francji, który zaoferuje narciarzom dostęp do ponad 390 kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Z pewnością ten ośrodek musimy odwiedzić podczas wyjazdu na narty do Francji.

Gdzie można nocować w Les Sybelles?

Do najlepszych obiektów noclegowych w Les Sybelles możemy zaliczyć:

5. Val d’Isère/Tignes

Val d’ Isere/ Tignes to również najpopularniejszy ośrodek narciarski we Francji, który uznawany jest również za jeden z najpiękniejszych. To właśnie tam narciarze mogą korzystać z szeregu nowoczesnych i świetnie nasłonecznionych stoków. Dodatkowo w tym ośrodku znajdziemy pokaźną bazę miejsc na apres ski, a co za tym idzie, z pewnością każdy z nas będzie mógł odnaleźć tam idealne miejsce dla siebie. Jest to również jeden z większych resortów, który oferuje nam dostęp do ponad 350 kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego.

Gdzie można nocować w Val d’Isere/Tignes?

Do najlepszych obiektów noclegowych w Val d’Isere/ Tignes możemy zaliczyć:

  • Hotel Altitude – jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy;
  • La Savoyarde – to również trzygwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do basenu.

6. Grand Massif

Grand Massif to jeden z nieco mniej popularnych ośrodków narciarskich we Francji, co może chociażby wynikać z tego, że dominują tam dość trudne i strome trasy zjazdowe. Warto jednak zauważyć, że ośrodek ten jest jednym z większych, jakie znajdziemy na terytorium Francji. Oferuje on nam bowiem dostęp do 265 kilometrów tras zjazdowych oraz tras przeznaczonych dla narciarzy biegowych.

Czytaj też: Najlepsze ośrodki położone blisko stoków narciarskich we Francji

 Grand Jorasses and freeriders, extreme ski, Aiguille du Midi, French Alps
Grand Jorasses i freeriderzy, narty ekstremalne, Aiguille du Midi, Alpy Francuskie, licencja: shutterstock/By gorillaimages

Gdzie można nocować w Grand Massif?

Jeśli zależy nam na luksusowym obiekcie noclegowym w Grand Massif, wówczas możemy zatrzymać się w:

7. Evasion Mont-Blanc

Evasion Mont – Blanc to jeden z mniej znanych ośrodków narciarskich we Francji. Nie da się ukryć, że turyści dopiero odkrywają ogromny potencjał, jaki drzemie w tamtejszych stokach narciarskich. W tym ośrodku czeka na nas około 250 kilometrów tras zjazdowych oraz tras przystosowanych do narciarstwa biegowego.

Gdzie można nocować w Evasion Mont- Blanc?

Jeśli szukamy dla siebie najlepszego obiektu noclegowego w Evasion Mont Blanc wówczas możemy z powodzeniem zatrzymać się w:

  • TERRENSES – Les Fermes du Mont Blanc – to czterogwiazdkowy hotel, który zagwarantuje nam wysokie standardy zakwaterowania, a także dostęp do przestronnego basenu.
  • Hotel La Grange d’Arly– to z kolei hotel, który został oceniony na trzy gwiazdki. Niemniej jednak śmiało możemy w nim oczekiwać wysokich standardów zakwaterowania.

8. Serre Chevalier, Alpe d’Huez

Serre Chevalier w Alpe d’ Huez jest z kolei dość popularnym ośrodkiem narciarskim. Oferuje on nam wyjątkowo dobre warunki do szusowania po stokach. Turyści mogą oczekiwać w nim również 250 kilometrów perfekcyjnie przygotowanych tras do narciarstwa zjazdowego oraz do narciarstwa biegowego. Ten ośrodek gwarantuje nam także piękne widoki, które wynikają z jego malowniczego położenia pomiędzy masywami górskimi.

Gdzie można nocować w Serre Chevalier, Alpe d’Huez?

Jeśli chcemy skorzystać z najlepszych obiektów noclegowych w Serre Chevalier, Alpe d’Huez wówczas możemy zatrzymać się w:

Poprzedni

Gdzie na freeride w alpach – najlepsze miejsca na narciarski freestyle!

Narty w Austrii – TOP 10 najwyżej położonych stoków narciarskich

Następny

1 komentarz do wpisu “Oto lista największych ośrodków narciarskich we Francji!”

  1. Pingback: Najwyżej położone ośrodki narciarskie we Francji - lista TOP 10

Dodaj komentarz