Oto najwyżej położone ośrodki narciarskie w Europie – top10

, , , 14 lutego 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , , , ,

Europa z całą pewnością jest każdemu z nas świetnie znana z uwagi na zamiłowanie do sportów zimowych. To właśnie na Starym Kontynencie możemy cieszyć się dostępem do najlepszych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich, które z całą pewnością nas nie rozczarują. Jednocześnie narciarze poszukują coraz to nowszych i mocniejszych wrażeń, więc tradycyjne i świetnie znane nam ośrodki narciarskie z całą pewnością już nie będą ich zachwycać. Właśnie dlatego przygotowane zestawienie prezentuje absolutne TOP10 najwyżej położonych ośrodków narciarskich w Europie. To właśnie w nich będziemy mogli dotknąć przysłowiowego nieba i jednocześnie świetnie się bawić. Które więc resorty faktycznie możemy zaliczyć do tych, które zlokalizowane są najwyżej?

1. Val Thorens, France

Jednym z pierwszych ośrodków narciarskich w naszym zestawieniu jest Val Thorens. Ten malowniczy i uwielbiany przez turystów ośrodek narciarski znajduje się we Francji i może pochwalić się on mnóstwo pozytywnych opinii. Co jest jednak najważniejsze. Val Thorens zalicza się do jednych z najwyżej położonych ośrodków narciarskich w Europie. Został on bowiem zlokalizowany na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza. Możemy tam więc śmiało wspinać się po szczytach i spróbować złapać dla siebie kawałek nieba. Oczywiście nie zabraknie nam tam również szeregu innych atrakcji, jak chociażby nowoczesne wyciągi i trasy zjazdowe, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających.

Gdzie można nocować w Val Thorens?

Jeśli poszukujemy jednego z najlepszych obiektów noclegowych w Val Thorens, wówczas możemy zatrzymać się w hotelu Le Sabot de Vénus. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oferuje nam wysokie standardy zakwaterowania.

2. Tignes, France

Tignes to kolejny ośrodek we Francji, który został sklasyfikowany jako jeden z najwyżej położonych ośrodków narciarskich we Francji. Znajduje się on bowiem na wysokości 2100 metrów nad poziomem morza. Jest to również jeden z tych ośrodków, który zagwarantuje nam szereg niesamowitych atrakcji. Możemy tam bowiem korzystać z aż 90 kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Co więcej, nie brakuje tam również nowoczesnych wyciągów i szkółek narciarskich dla najmłodszych.

Gdzie można nocować w Tignes?

Jeśli chodzi o bazę noclegową w Tignes, wówczas mamy praktycznie nieograniczone możliwości wyboru. Większość podróżnych stawia jednak na hotel Hideout Tignes. Jest to uroczy hotel, który oferuje nam nie tylko wysokie standardy, ale dodatkowo znajduje się blisko stoków narciarskich.

3. Val d’Isère, France

Val d’Isère to jeden z najbardziej malowniczych ośrodków narciarskich we Francji i jednocześnie jeden z najwyżej położonych na wysokości 1850 metrów nad poziomem morza. Okazuje się, że w tym ośrodku czekają na nas prawdziwie panoramiczne trasy zjazdowe oraz przepiękna sceneria. Nie bez powodu nazywa się Val d’Isère najpiękniejszym ośrodkiem narciarskim w Alpach francuskich.

Górski ośrodek narciarski ze śniegiem w zimie, Val-d'Isere, Alpy, Francja
Górski ośrodek narciarski ze śniegiem w zimie, Val-d'Isere, Alpy, Francja, licencja: shutterstock/By haveseen

Gdzie można nocować w Val d’Isère?

Jeśli chodzi o bazę noclegową w Val d’Isère to jest ona nieco bardziej ograniczona. Ośrodek ten jest dość kameralny, a miejsca noclegowe w sezonie zimowym zapełniają się niezwykle szybko. Warto zatrzymać się w HOTEL LE VAL D’ISERE. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który zapewni nam dostęp do szeregu udogodnień.

4. La Plagne, France

Jeśli wybieramy się na narty do Francji, to z pewnością nie zabraknie nam tam niesamowitych resortów. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wśród tych, które są najwyżej położone, śmiało możemy wskazać La Plagne. Ten niewielki resort znajduje się na wysokości 1800 metrów nad poziomem morza. Oferuje on jednak dostęp do szeregu, maksymalnie zróżnicowanych tras zjazdowych oraz tras do narciarstwa biegowego.

Gdzie można nocować w La Plagne?

Jeśli zależy nam na tym, by wybrać dla siebie najlepszy nocleg w La Plagne, wówczas możemy zatrzymać się w Belle Plagne Premium. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy o dość wysokim standardzie zakwaterowania.

5. Zermatt, Switzerland

Zermatt to ośrodek narciarski w Szwajcarii, który zdecydowanie jest najwyżej położonym resortem w całej Europie. Okazuje się, że znajduje się on na wysokości 3899 metrów nad poziomem morza, co z pewnością może na większości z nas zrobić ogromne wrażenie. Zermatt to także wyjątkowo popularne miejsce wśród narciarzy z dosłownie całego świata. Strome trasy zjazdowe przeplatają się z łagodnymi stokami dla początkujących, a to z kolei sprawia, że w Zermatt dosłownie każdy znajdzie coś dla siebie!

Gdzie można nocować w Zermatt?

Jeśli chcemy znaleźć najlepszy hotel w Zermatt wówczas możemy zatrzymać się w Haus Alpsegen. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który dodatkowo znajduje się jedynie 50 metrów od stoku narciarskiego.

6. Cervinia, Italy

Ten ośrodek narciarski we Włoszech również można śmiało zaliczyć od jednego z najwyższych na Starym Kontynencie. Usytuowany jest on na wysokości 3480 metrów nad poziomem morza. Jest to również jeden z piękniejszych ośrodków, który dostarczy nam niezapomnianych widoków podczas szusowania po stokach.

Matterhorn (Monte Cervino) mountain in moonlit blue evening. Cervina ski resort in the Alps, Valle'd Aosta, Italy
Góra Matterhorn (Monte Cervino) w księżycowym niebieskim wieczorze. Ośrodek narciarski Cervinia w Alpach, Valle’d Aosta, Włochy, licencja: shutterstock/By Mikhail Varentsov

Czytaj także: Narty w Cervinia we Włoszech – jak odpowiednio przygotować się do zimowego wyjazdu?

Gdzie można nocować w Cervinia?

Jeśli chcemy nocować w ośrodku narciarskim Cerivinia, wówczas zdecydujmy się na Hotel Europa. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie i z dostępem do basenu.

7. Lech, Austria

Lech to niewielki, aczkolwiek wyjątkowo popularny ośrodek narciarski w Austrii, który zlokalizowany jest na wysokości ponad 1700 metrów nad poziomem morza. Bardzo chętnie wypoczywają tam głównie rodziny z małymi dziećmi, które cenią sobie klimat panujący w tym resorcie. Nie da się ukryć, że nie zabraknie nam tam również wyjątkowo dobrze zorganizowanych tras zjazdowych, więc takiego wyjazdu po prostu nie da się żałować!

Gdzie można nocować w Lech?

W Lech baza noclegowa jest nieco ograniczona, co wynika z niewielkich rozmiarów ośrodka. Najlepszym hotelem jest jednak Pfefferkorn’s Hotel. Ten hotel oferuje nam standardy na miarę czterech gwiazdek.

8. Sölden, Austria

Solden to kolejny, niezwykle popularny ośrodek narciarski, który znajduje się w Austrii. Oferuje on nam wysokość rzędu 1368 metrów nad poziomem morza z przewyższeniami sięgającymi nawet powyżej 2,5 tysiąc metrów! Z pewnością więc ten ośrodek narciarski musi zostać zaliczony do jednych z najwyższych w Europie. Oczywiście możemy również spodziewać się tam dostępu do szeregu różnorodnych tras zjazdowych.

Gdzie można nocować w Solden?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w Solden jest Apartment Alpin-5. To czterogwiazdkowy hotel z basenem, który znajduje się jedynie 200 metrów od stoków narciarskich.

Czytaj także: Najlepsze hotele na narty w Sölden – lista TOP noclegów

9. Courmayeur, Italy

Courmayeur to ośrodek narciarski zlokalizowany we Włoszech na wysokości 2755 metrów nad poziomem morza. Nie da się ukryć, że znajdziemy tam także szereg niezwykle stromych tras zjazdowych, więc doświadczeni narciarze z pewnością nie będą mogli narzekać. W resorcie tym czeka na nas również przepiękna sceneria, a widoki na długo zapadają w pamięć.

Czytaj także: Narty w Courmayeur- jak przygotować się do szaleństwa na włoskich stokach?

Gdzie można nocować w Courmayeur?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w Courmayeur wydaje się być hotel TH Courmayeur. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który gwarantuje nam dostęp do SPA, a także do przestronnego basenu. Atutem jest także bliskość wyciągów narciarskich.

10. Engelberg, Switzerland

Ten ośrodek narciarski w Szwajcarii oferuje nam wysokość od 1560 metrów nad poziomem morza, aż do 3238 metrów! Jak więc łatwo można się domyślić, jest to jeden z najwyżej położonych resortów w całej Europie. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że czekają tam na nas nie tylko niesamowite trasy zjazdowe, ale także wyjątkowo pokaźna baza rozrywkowa i liczne atrakcje dla najmłodszych turystów. Jest to więc idealny ośrodek na narty dla całej rodziny i z pewnością nie pożałują oni takiego wyjazdu.

Gdzie można nocować w Engelberg?

Jeśli zależy nam na najlepszym miejscu noclegowym w Engelberg wówczas możemy spokojnie zatrzymać się w Kempinski Hotel Engelberg. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje nam dostęp do SPA, a także do szeregu innych udogodnień.

Poprzedni

Narty w Austrii – lista największych ośrodków narciarskich w Austrii

TOP 10 – oto najwyżej położone stoki narciarskie we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz