Poznaj 10 powodów, dla których musisz udać się do Austrii na narty!

10 stycznia 2023 Tagi , , , ,

Nie da się ukryć, że sezon zimowych wyjazdów trwa obecnie w najlepsze. Wiele osób z pewnością szusuje już po najlepszych stokach w Europie, a jeszcze inni już takie wyjazdy mają za sobą. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że istnieje jeszcze jedna grupa zimowych podróżnych, która w dalszym ciągu jest na etapie poszukiwania idealnego ośrodka narciarskiego na swój wyjazd. Jeśli więc ty również należysz do takiej grupy, wówczas powinieneś poznać TOP10 najważniejszych powodów, dla których powinieneś wyjechać na narty do Austrii!

1. Austriackie ośrodki narciarskie to malownicze i urzekające miasteczka

Austria to kraj, który obecnie uważany jest za prawdziwą kolebkę sportów zimowych – szczególnie jeśli mówimy tu o narciarstwie. Dysponuje ona świetnym ukształtowaniem terenu, a także budżetem, który pozwala na zamianę zwykłego miasteczka, w ośrodek narciarski z prawdziwego zdarzenia. Jeśli więc zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać się do Austrii na narty, to właśnie te urokliwe miasteczka są jednym z głównych powodów. Możesz w nich zagłębić się w cały labirynt uliczek, a także podziwiać alpejskie zabudowania. Poczujesz w nich unikalny klimat, a to z kolei sprawi, że nie tylko chętnie pojedziesz na narty do Austrii, ale także chętnie tam wrócisz!

Lech at Arlberg,  one of the most popular holiday regions in the world.
Lecha w Arlbergu, jednym z najpopularniejszych regionów wypoczynkowych na świecie. , licencja: shutterstock/By studio-fifty-five

2. W Austrii znajdziesz całoroczne ośrodki narciarskie!

Nie każdy z nas może pochwalić się urlopem w sezonie zimowym. Dla wielu z nas jest to jednoznaczne, z tym że nasz wyjazd na narty trzeba będzie przełożyć i spróbować swojego szczęścia w następnym roku. Jednak wcale nie musi tak być, jeśli zdecydujesz się wybrać do Austrii na narty. Znajdziesz tam co najmniej kilkanaście ośrodków narciarskich, które zlokalizowane są u stóp lodowców, a co za tym idzie, gwarantują Ci śnieg przez 365 dni w roku!

Czytaj także: Top 10 najlepszych miejsc na narty w Austrii z gwarancją śniegu

3. Smakowite, austriackie jedzenie!

Kuchnia austriacka nie jest z pewnością jedną z najlepiej znanych w Europie. Austriacy nie zasłynęli jeszcze na europejską skalę i nie zaskoczyli nikogo swoimi potrawami. Jednocześnie można śmiało powiedzieć, że typowe, regionalne posiłki są tam niezwykle smaczne i co najważniejsze także i sycące. Jeśli więc zdecydujesz się wybrać do Austrii na narty, wówczas zagwarantujesz sobie niesamowitą możliwość do poznania tej niedocenianej kuchni od podszewki. Co więcej, spróbujesz także oryginalnego, grzanego wina, które z pewnością wprawi Cię w dobry nastrój.

4. W Austrii znajdziesz najlepsze miejsca na après ski!

Dawniej narciarze wybierali miejsca na swój wyjazd jedynie z uwzględnieniem najlepszych i najnowocześniejszych stoków i terenów narciarskich. Obecnie jednak preferencje się zmieniły i liczy się także to, co możemy robić w momencie, kiedy zakończymy już szusowanie po stokach. Okazuje się, że w Austrii możemy spotkać się z największą ilością miejsc, które będą idealne na après ski. Znajdziemy w nich nie tylko rozrywkowe kluby nocne, ale także i bazę SPA oraz Wellness. Dzięki temu tuż po zjechaniu z malowniczych stoków, od razu możemy zdecydować się na relaks lub świetną zabawę.

Czytaj także: Top 5 miasteczek narciarskich après-ski w Austrii

5. Wyjazd do Austrii na narty nie nadweręży naszego budżetu!

Nie da się ukryć, że Szwajcaria i Francja z pewnością mają w swojej ofercie najlepsze i świetnie zagospodarowane ośrodki narciarskie. Jednak wielu turystów nie może sobie na taki wyjazd pozwolić, gdyż do głosu dochodzą tu względy finansowe. Austria jednak znalazła swoisty kompromis, a co za tym idzie, znajdziemy tam mnóstwo wysokiej jakości ośrodków, które jednocześnie nie będą przyczyną wyczyszczenia naszego konta w banku.

Ski holidays in Austria
ośrodek narciarski Austria, licencja: shutterstock/By

6. Różnorodne opcje, które pozwolą na zabawę w grupie!

W Austrii zastosowano szereg rozwiązań, które nie zmuszają turystów do tego, by z różnych względów się rozdzielali i spotykali w umówionym punkcie. Dzięki temu nawet osoby niepełnosprawne mogą korzystać z pełnej infrastruktury wyciągów i szeregu innych atrakcji, w towarzystwie swoich przyjaciół. Z pewnością takie rozwiązanie zasługuje na ogromne wyróżnienie, gdyż w wielu krajach jeszcze się na nie nie zdecydowano.

Czytaj także: Narty biegowe w Austrii – gdzie najlepiej się wybrać? TOP 10

7. W Austrii można świetnie się bawić razem z dziećmi!

Okazuje się, że jeśli wyjedziemy do Austrii na narty, to możemy z powodzeniem zabrać ze sobą także i nasze pociechy. Dlaczego? W kraju tym znajdziemy największą liczbę ośrodków narciarskich, które są przyjazne rodzinom z dziećmi. Maluchy mogą liczyć tam na szereg ciekawych zajęć i atrakcji tak, by nigdy nie poznały smaku nudy.

Czytaj także: Najlepsze ośrodki narciarskie w Austrii dla rodzin z dziećmi

8. Austria zachęca na narty przyjaznymi lokalami gastronomicznymi!

Nie da się ukryć, że Austria może pochwalić się jednymi, z najbardziej przyjaznych lokali gastronomicznych. W przeciwieństwie do np. Francji bariera językowa w Austrii praktycznie nie istnieje. Każdy lokal gastronomiczny spełni więc nasze potrzeby i nie będziemy musieli wysilać się, by złożyć zamówienie. Dodatkowo sam wystrój pubów, barów i knajpek również jest wyjątkowo przyjazny. W takich restauracjach bez najmniejszego problemu będziemy mogli poczuć domową i swojską atmosferę i delektować się smakowitymi posiłkami!

Brettljause on wooden table on Klagenfurter Huette with view to mountain Weinasch in Karawanks
Brettljause na drewnianym stole na Klagenfurter Huette z widokiem na górę Weinasch w Karawankach, licencja: shutterstock/By Rene Walter

9. Zabawny język, który może się nam spodobać!

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać się na narty do Austrii, jest język. Urzędowo, mieszkańcy porozumiewają się w dialekcie niemieckim, z uwzględnieniem jego różnorodnych odmian. Okazuje się, że we Włoszech czy we Francji nie będziemy mogli aż tak dobrze ćwiczyć znajomości niemieckiego, jak właśnie w Austrii. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na kubek grzanego wina, wówczas nasze lingwistyczne zdolności – szczególnie podczas próby wymówienia niemieckich wyrazów – mogą wejść na zupełnie inny poziom!

10. W Austrii spróbujesz najlepszego piwa!

Jeśli chcesz ostatecznie przekonać się do tego, że warto udać się na narty do Austrii, to być może główną zachętą będzie lokalne piwo! Austria słynie z regionalnych zakładów piwowarskich, a ważony tam złoty trunek jest jednym z najlepszych w Europie! Możemy więc z powodzeniem zdecydować się na degustację kilku odmian w lokalnych barach. Warto jednak pamiętać, by zachować przy tym umiar i zdrowy rozsądek. Austriackie piwo może bowiem dość mocno zawrócić nam w głowie!

Middle aged men and one woman, drinking beer in a restaurant, while having break from skiing, ski resort in Austria
Mężczyźni w średnim wieku i jedna kobieta, pijący piwo w restauracji, mając przerwę od jazdy na nartach, ośrodek narciarski w austrii, licencja: shutterstock/By Tomsickova Tatyana
Poprzedni

Narty biegowe w Czechach – gdzie najlepiej się wybrać?

Narty w Arabba – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz