TOP 10 najlepszych alpejskich ośrodków z piękną scenerią

, , , 3 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , ,

Obecnie znajdujemy się w samym środku sezonu zimowego, a co za tym idzie, coraz więcej osób zaczyna planowanie dla siebie idealnego wyjazdu. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że ośrodków i wiosek narciarskich w całej Europie nie brakuje, a takie zróżnicowanie znacznie utrudnia wybór przeciętnym turystom. Dawniej poszukiwaliśmy jedynie takich miejsc, które zagwarantują nam dostęp do kilometrów tras zjazdowych i tras do freestyle’u. Dziś jednak turyści chcą również znaleźć takie ośrodki narciarskie, które również zaoferują piękne i urzekające widoki. Wobec tego, które ośrodki narciarskie zalicza się do najlepszych alpejskich ośrodków z piękną scenerią? Sprawdźmy!

1. Ortisei/St. Ulrich

Jeśli zależy nam nie tylko na tym, by wyszaleć się na nartach, ale także mamy zamiar podziwiać najpiękniejsze widoki, to możemy zdecydować się na wyjazd do malowniczego ośrodka w Ortisei/ St. Ulrich. Jest to niewielka wioska narciarska, która zlokalizowana jest w pobliżu Bolzano. Znajduje się ona w malowniczej dolinie i otoczona jest malowniczymi stokami. Co więcej, samo miasteczko jest urzekające i gwarantuje nam niesamowity klimat. Możemy tam jednakowo wypocząć, ale także udać się na zwiedzanie, a w międzyczasie, dalej możemy bawić się na jednych, z najlepszych stoków narciarskich we Włoszech.

Gdzie można nocować w Ortisei/St. Ulrich?

Choć Ortisei/St. Ulrich to niewielki i kameralny ośrodek narciarski, to jednak nie zabraknie nam tam dość pokaźnej bazy noclegowej. Możemy więc dowolnie wybierać różnorodne opcje zakwaterowania. Najlepszym hotelem jednak wydaje się Hotel Hell. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, blisko stoków narciarskich.

2. Cortina d’Ampezzo

Cortina d’Ampezzo to ośrodek narciarski, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Znajduje się on w słynnej Dolinie Słońca, czyli Val di Sole i gwarantuje nam dostęp do niezliczonej ilości tras narciarskich, a także do wiele innych atrakcji. Cortina d’Ampezzo jest jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków narciarskich w północnym regionie Włoch i nie powinno nas to absolutnie dziwić. Ośrodek ten jest rajem nie tylko dla narciarzy, ale także dla tych, którzy chcą napawać oczy pięknymi i majestatycznymi widokami. W tym ośrodku piękna sceneria tworzy niesamowity klimat, więc takiego wyjazdu nikt z nas nie pożałuje.

Cortina d’Ampezzo ski resort city at night. Mountains covered in snow on background. Province of Belluno, Italy
Ośrodek narciarski Cortina d’Ampezzo nocą. Góry pokryte śniegiem na tle. Prowincja Belluno, Włochy, licencja: shutterstock/By FrimuFilms

Czytaj także: TOP7 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Gdzie można nocować w Cortina d’Ampezzo?

Hoteli w Cortina d’Ampezzo z pewnością nam nie zabraknie. Okazuje się bowiem, że ośrodek ten jest świetnie przygotowany na napływ turystów. Jednym z częściej wybieranych hoteli jest Hotel Europa. To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do całego szeregu innych udogodnień.

3. Lech

Austria to kraj, który jest prawdziwym domem dla wielu, niesamowitych ośrodków narciarskich. To właśnie tam najchętniej zjeżdżają amatorzy sportów zimowych i turyści. Jeśli jednak chcemy znaleźć taki ośrodek, który jednocześnie zagwarantuje nam niesamowite widoki, wówczas warto odwiedzić niewielkie miasteczko Lech. Mieszka tam nieco ponad 600 mieszkańców, jednak ośrodek ten zlokalizowany jest w malowniczej dolinie, która dodatkowo poprzecinana jest strumykami i rzekami wypływającymi prosto z Alp. Takie widoki z pewnością na długo zapadną nam w pamięć.

Gdzie można nocować w Lech?

Lech to dość kameralny ośrodek narciarski, jednak nie oznacza to, że brakuje tam luksusowych hoteli. Jednym z najlepszych jest Anthony’s Alpin Hotel Garni. To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, z dostępem do luksusowego SPA oraz basenu.

4. Megève

Megève to jeden z popularniejszych ośrodków narciarskich, który zlokalizowany jest w malowniczych, francuskich Alpach. Oferuje on nam przepiękną scenerię, gdyż znajduje się on na wysokości powyżej 1500 metrów nad poziomem morza. Dodatkowo w tym ośrodku narciarskim czeka na nas wiele platform widokowych – na różnych poziomach, które dostarczają nam panoramicznych widoków. Z pewnością więc wyjazdu do Megève nikt z nas nie będzie żałował.

Ski station in Megeve (Megève)  in Haute Savoie in French Alps of France
Stacja narciarska w Megeve (Megève) w Haute Savoie we francuskich Alpach we Francji, licencja: shutterstock/By Samuel Borges Photography

Gdzie można nocować w Megève?

Jeśli poszukujemy w Megève hotelu o wysokim standardzie, wówczas możemy zdecydować się na nocleg w Hotel La Grande d’ Arly. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który gwarantuje pokoje z panoramicznym widokiem na alpejskie stoki.

5. Chamonix

Chamonix to jeden z bardziej malowniczych ośrodków narciarskich, który zlokalizowany jest w pobliżu Mont Blanc we Francji. Otoczony jest on przez górskie stoki i gwarantuje niesamowitą scenerię, którą można podziwiać godzinami. Dodatkowo Chamonix jest wyjątkowo nowoczesnym ośrodkiem, w którym podróżni mogą korzystać z całego szeregu atrakcji i udogodnień.

Gdzie można nocować w Chamonix?

Luksusowych i prestiżowych hoteli w Chamonix z pewnością nam nie zabraknie. Cały ośrodek jest bowiem stworzony z myślą o najbardziej wymagających podróżnych. Jeśli więc cenimy sobie komfort i wysoki standard, wówczas możemy zatrzymać się w Heliopic Hotel and SPA. To czterogwiazdkowy hotel ze SPA, basenem oraz łaźniami parowymi.

6. Grimentz

Jeśli planujemy spędzić nasz zimowy wypoczynek w Szwajcarii i poszukujemy takiego ośrodka, który zagwarantuje nam piękne widoki, wówczas możemy zdecydować się na odwiedzenie Grimentz. Ten niewielki i klimatyczny ośrodek narciarski praktycznie z każdej strony otoczony jest przez alpejskie stoki. Co więcej, każde trasy zjazdowe zaprojektowane zostały w taki sposób, by umożliwić turystom podziwianie najpiękniejszych i najbardziej malowniczych scenerii.

Gdzie można nocować w Grimentz?

Grimentz – jak zostało to już wspomniane – jest dość niewielkim ośrodkiem narciarskim. Niemniej jednak nie zabraknie nam tam wyjątkowych obiektów noclegowych. Najbardziej luksusowym jest Hotel Cristal. Oceniony on został na trzy gwiazdki, jednak gwarantuje nam dostęp do basenu i SPA.

7. Saas – Fee

Saas – Fee to ośrodek, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest on wyjątkowo popularny wśród turystów, którzy chcą korzystać z kilometrów tras zjazdowych i nowoczesnych wyciągów. Znajduje się on wysoko w Alpach w Szwajcarii i co więcej, może być on również świetnym rozwiązaniem dla tych turystów, którzy liczą na niesamowite widoki. Nie bez powodu Saas – Fee uznaje się za jeden z najpiękniejszych ośrodków w Alpach.

Springtime view of Saas-Fee, Valais, Switzerland
Wiosenny widok Saas-Fee, Valais, Szwajcaria, licencja: shutterstock/By Stefano Politi Markovina

Gdzie można nocować w Saas – Fee?

Jeśli poszukujemy prestiżowego noclegu w ośrodku narciarskim Saas – Fee, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Alpin Superior. Jest to trzygwiazdkowy hotel, z basenem i SPA, który dodatkowo znajduje się blisko stoków narciarskich.

8. Alpbach

Alpbach to prawdziwa perełka wśród austriackich ośrodków narciarskich. Znajduje się on w dolinie otoczonej stokami Alp, a także gwarantuje niesamowity klimat. Samo centrum ośrodka narciarskiego usłane jest tradycyjnymi, drewnianymi domkami, które kreują niesamowitą scenerię. Ten ośrodek nie jest jeszcze tak popularny – w porównaniu do innych terenów narciarskich w Austrii. Niemniej jednak w niedalekiej przyszłości, dosłownie wszystko może się zmienić.

Czytaj również: Narty biegowe w Austrii – gdzie najlepiej się wybrać? TOP 10

Gdzie nocować w Alpbach?

Jednym z lepszych obiektów noclegowych w Alpbach jest Hotel Zur Post. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy z basenem. Dodatkowo gwarantuje on pokoje z panoramicznymi widokami na góry.

9. Courmayeur

Courmayeur to kolejny ośrodek narciarski, który przypadnie do gustu tym, którzy liczą na niesamowite widoki. Znajduje się on we Włoszech i zasłynął nie tylko z luksusowej bazy wypoczynkowej i nowoczesnych stoków, ale także z uwagi na scenerię, jaką on nam oferuje. Ten ośrodek jest jednym z najchętniej wybieranych przez turystów i nie ma się temu, co dziwić. Widoki na długo zapadają w pamięć!

Gdzie można nocować w Courmayeur?

Jednym z najbardziej prestiżowych obiektów noclegowych w Courmayeur jest TH Courmayeur. Hotel ten może pochwalić się czterogwiazdkową oceną, a także dostępem do luksusowego SPA.

Więcej obiektów znajdziesz w poniższym wpisie:

10. Zermatt

Zermatt to malutki i przytulny ośrodek narciarski zlokalizowany w Szwajcarii. Oferuje on – podobnie jak wspomniane już miasteczka – niesamowitą scenerię, która potrafi zaprzeć dech w piersiach. Położony w dolinie Zermatt jest otoczony stokami i górskimi strumieniami, a alpejska zabudowa sprawia, że panuje tam wyjątkowy klimat.

Gdzie można nocować w Zermatt?

Jednym z bardziej prestiżowych obiektów noclegowych w Zermatt jest Alpen Resort Hotel. To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z kompleksem basenów oraz SPA.

Poprzedni

TOP 7 najbardziej stromych czarnych tras w Alpach

TOP 15 ośrodków narciarskich w Szwajcarii

Następny

Dodaj komentarz