TOP 10 – oto najwyżej położone stoki narciarskie we Włoszech

14 lutego 2023 Tagi , , , , , , , , , , ,

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jeśli chodzi o maksymalnie zróżnicowane i wyjątkowe ośrodki narciarskie w Europie, to z pewnością nie możemy pod żadnym pozorem narzekać na ich brak. To właśnie na Starym Kontynencie można cieszyć się bliskością tysiąca, różnorodnych resortów, w których możemy spędzić nasz idealny, zimowy wyjazd. Warto jednak mieć na uwadze również to, że znajdziemy je w różnych państwach. Choć wielu turystów przyzwyczaiło się już do tego, że spędza zimowe wczasy w Austrii lub w Szwajcarii, to jednak nie można zapomnieć o tym, że północne regiony Włoch mają nam o wiele więcej do zaoferowania. Jakie zatem miejsca uznaje się za najwyżej położone stoki narciarskie we Włoszech? Sprawdźmy!

1. Breuil Cervinia – Valtournenche: 3480 m

Narty we Włoszech to z pewnością jedna ze sprawdzonych „receptur” na to, by spędzić swój zimowy wyjazd nie tylko w jednym z najlepszych ośrodków narciarskich, ale także na to, by spędzić swój wyjazd w otoczeniu niesamowitych krajobrazów. We Włoszech znajdziemy co najmniej kilka ośrodków, które zlokalizowane są na niebotycznej wysokości – powyżej 3 tysięcy metrów nad poziomem morza. Jednym z nich jest z pewnością Breuil Cervinia – Valtournenche, który znajduje się w dolinie Val d’Aosta. Jest to ośrodek zlokalizowany na wysokości 3480 metrów nad poziomem morza, który zaoferuje nam dostęp do jednych z najpiękniejszych widoków. Można sobie również wyobrazić, jakie trasy zjazdowe czekają tam na doświadczonych narciarzy! Niektórzy rozwijają na nich zawrotne prędkości, a taka jazda dostarcza im niesamowitej adrenaliny. Breuil Cervinia – Valtournenche z pewnością jest jednym z najlepszych i najwyżej położonych resortów na narty we Włoszech!

Czytaj także: Narty w Cervinia we Włoszech- jak odpowiednio przygotować się do zimowego wyjazdu?

Gdzie można nocować w Breuil Cervinia – Valtournenche?

Jeśli zależy nam na możliwie najlepszym obiekcie noclegowym w Breuil Cervinia – Valtournenche możemy zatrzymać się w Hotel Europa. Jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do basenu i innych udogodnień.

2. Stelvio Glacier (Passo dello Stelvio): 3450 m

Stelvio Glaceir to kolejne, fenomenalne miejsce na narty we Włoszech. Okazuje się, że jest to ośrodek zlokalizowany tuż u stóp potężnego lodowca i znajduje się on na imponującej wysokości 3450 metrów nad poziomem morza. Czego możemy się po tym ośrodku spodziewać? Otóż śmiało można powiedzieć, że czeka tam na nas wszystko to, co najlepsze. Będziemy mieć tam dostęp do różnorodnych tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Dodatkowo Stevio Glacier może pochwalić się innowacyjną i nowoczesną infrastrukturą wyciągów, która pozwoli nam podziwiać panoramiczne widoki!

Gdzie można nocować w Stelvio Glacier?

Baza noclegowa w ośrodku narciarskim Stelvio Glacier jest dość pokaźna, a co za tym idzie, większość turystów bez problemu będzie mogła znaleźć dla siebie idealne miejsce do wypoczynku. Najlepszym hotelem wydaje się być Hotel Gallia. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się maksymalnie blisko lodowca.

3. Arabba / Marmolada: 3 342 m

Narty we Włoszech w ośrodku Arabba/ Marmolada to z pewnością jedno z lepszych rozwiązań. Jest to resort znany jako najbardziej rozrywkowy i tętniący życiem. Co więcej, znajduje się on na wysokości aż 3342 metrów nad poziomem morza. W Arabba/ Marmolada czeka na nas szereg atrakcji – nie tylko dla dorosłych, ale także i dla dzieci. Maluchy mogą bowiem korzystać tam z licznych szkółek narciarskich, a także łagodnych stoków zjazdowych. Z kolei nieco bardziej doświadczeni narciarze mogą z powodzeniem zdecydować się na szusowanie po najbardziej stromych stokach w całej Europie. Arabba/Marmolada to ośrodek, na narty we Włoszech, w którym z pewnością każdy z nas znajdzie coś dla siebie!

Gdzie można nocować w Arabba/Marmolada?

Jeśli poszukujemy dla siebie idealnego obiektu noclegowego w Arabba/ Marmolada, wówczas możemy się zatrzymać w Hotel Garni Elisir. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który znajduje się jedynie 200 metrów od stoków narciarskich!

4. Monterosa: 3 275 m

Monterosa to kolejny ośrodek narciarski, który idealnie sprawdzi się na narty we Włoszech. Znajduje się on w słynniej dolinie Val d’Aosta, na wysokości aż 3275 metrów nad poziomem morza. Resort Monterosa jest uważany za jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych w całym, północnym rejonie Włoch! Można więc śmiało powiedzieć, że wyjazdu na narty we Włoszech do Monterosa z pewnością nie będziemy mogli żałować. Czeka tam na nas wręcz niezliczona ilość tras do narciarstwa zjazdowego oraz do narciarstwa biegowego. Dodatkowo znajduje się tam świetnie rozwinięta baza après ski, więc po zakończonym szusowaniu po stokach z pewnością nie będziemy mogli się nudzić!

Gdzie można nocować w Monterosa?

Baza noclegowa w Monterosa jest świetnie rozwinięta. Jeśli jednak zależy nam na najlepszym obiekcie noclegowym, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Hotel Relais des Glaciers. To czterogwiazdkowy hotel z basenami wypełnionymi wodami termalnymi!

Więcej propozycji hoteli znajdziesz tutaj!

5. Schnalstal Glacier – Alpin Arena Senales: 3 251 m

Narty we Włoszech u stóp jednego z największych lodowców w Europie? Nic prostszego! Taką możliwość zapewni nam ośrodek narciarski Schalstal Glacier, który znajduje się na wysokości aż 3251 metrów nad poziomem morza! Jest to bez wątpienia jeden z popularniejszych ośrodków narciarskich w regionie Torino, który z roku na rok przyciąga do siebie coraz to większa ilość amatorów zimowego szaleństwa. Wyjazdu tam z pewnością nie będziemy mogli żałować, szczególnie jeśli cenimy sobie malownicze widoki!

hiking Val senales Schnalstal Valley glacier South Tyrol, Italy.
wędrówki Val senales Dolina Schnalstal lodowiec Południowy Tyrol, Włochy., licencja: shutterstock/By andrea vicentini

Gdzie można nocować w Schnalstal Glacier?

Jeśli chcemy zagwarantować sobie wypoczynek zgodnie z najwyższymi standardami w Schnalstal Glacier, wówczas możemy zatrzymać się w hotelu SportHotel Kurzas. Znajduje się on blisko stoków narciarskich i gwarantuje wysoki standard zakwaterowania.

6. Sulden: 3 250 m

Sulden to kolejny ośrodek narciarski, który warto odwiedzić, jeśli wybieramy się na narty we Włoszech. Dlaczego? Otóż jest to jeden z najwyżej położonych resortów w tym kraju – na wysokości 3250 metrów nad poziomem morza, a także jest to jeden z najbardziej słonecznych ośrodków narciarskich, w których możemy wypoczywać. Dodatkowo resort ten jest również wyjątkowo popularny, a co za tym idzie, możemy spodziewać się wszystkiego, co będzie nam konieczne. Świetnie przygotowane trasy zjazdowe, a także nowoczesne wyciągi i restauracje to cechy charakterystyczne Sulden!

Gdzie można nocować w Sulden?

Jeśli zdecydowaliśmy się spędzić narty we Włoszech w Sulden, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Mignon. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do basenu, a także z szeregiem innych udogodnień. Co więcej, od najbliższego stoku narciarskiego dzieli go jedynie 200 metrów!

7. Val di Sole: 3 100 m

Val di Sole to słynna Dolina Słońca, a także jeden z najwyżej położonych ośrodków na narty we Włoszech. Znajduje się on bowiem na wysokości 3100 metrów nad poziomem morza i z pewnością o Val di Sole usłyszał już dosłownie każdy. Ten ośrodek tętni życiem dosłownie o każdej porze roku, a śnieg utrzymuje się tu nawet do okresu późnej wiosny. Swoje zimowe wyjazdy spędzają tu narciarze z całego świata – profesjonaliści i amatorzy. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Val di Sole jest jednym z najlepszych wyborów w momencie, kiedy poszukujemy dla siebie idealnego miejsca na narty we Włoszech!

Czytaj także: Narty w Val di Sole – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje, dojazd

Gdzie można nocować w Val di Sole?

Jeśli zależy nam na najlepszym hotelu w słynnym Val di Sole, wówczas możemy z powodzeniem zatrzymać się w Monroc Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do szeregu udogodnień.

8. Ponte di Legno – Tonale – Temù (Adamello Ski): 3 100 m

Ponte di Legno – Tonale – Temù to słynny teren narciarski, który również warto odwiedzić, jeśli zamierzamy spędzić narty we Włoszech. Jest to również jeden z tych ośrodków, który pozwoli nam wypoczywać na niebotycznej wysokości 3100 metrów nad poziomem morza. W Ponte di Legno – Tonale – Temù znajdziemy niezliczone kilometry tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Co więcej, możemy korzystać z nowoczesnej infrastruktury wyciągów. Ten ośrodek narciarski często wybierany jest przez rodziny z małymi dziećmi, ze względu na obecność niezliczonych atrakcji dla maluchów!

Gdzie można nocować w Ponte di Legno – Tonale – Temù?

Ze znalezieniem obiektu noclegowego w Ponte di Legno – Tonale – Temù nie będzie większego problemu. Jednym z najlepszych hoteli jest z pewnością Blu Hotel Acquaseria. Jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do basenu oraz SPA.

9. Bormio: 3 012 m

Bormio to kolejne miejsce na narty we Włoszech, które można zaliczyć do najwyższej usytułowanych. Resort ten znajduje się bowiem na wysokości 3012 metrów nad poziomem morza. Bormio jest kameralnym i dość klimatycznym ośrodkiem narciarskim, który sprawdzi się szczególnie w momencie, kiedy zależy nam na spokojnym wypoczynku. Znajdziemy tam różnorodne trasy narciarskie, a także wiele innych atrakcji, więc z pewnością nie będziemy się tam nudzić!

Czytaj także: Narty w Bormio – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje, dojazd

Gdzie można nocować w Bormio?

Jeśli chcemy nocować z uwzględnieniem wysokich standardów w Bormio, wówczas warto zatrzymać się w Hotel Baita Dei Pini. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oferuje nam dostęp do basenu i restauracji. Dodatkowo znajduje się on jedynie 300 metrów od najbliższego stoku narciarskiego.

10. Santa Caterina Valfurva: 3 000 m

Ostatnim, najwyżej położonym ośrodkiem narciarskim na narty we Włoszech jest Sant Caterina Valfurva. Resort ten znajduje się na wysokości równo 3000 metrów nad poziomem morza. To również dość niewielki i klimatyczny ośrodek narciarski, który zachwyci nas przede wszystkim przepiękną scenerią. Nie będziemy tam również narzekać na brak tras zjazdowych i wyjątkowo nowoczesnych wyciągów narciarskich. Z pewnością jest to jedno z lepszych miejsc na narty we Włoszech!

Gdzie można nocować w Santa Caterina Valfurva?

Jeśli poszukujemy idealnego hotelu w Santa Caterina Valfurva, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Residence 3 Signori. Jest to czterogwiazdkowy i luksusowy obiekt noclegowy.

Poprzedni

Oto najwyżej położone ośrodki narciarskie w Europie – top10

Narty w Alpach – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz