TOP 10 ośrodków narciarskich czynnych jesienią – które z nich warto odwiedzić?

, , 10 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że większość z nas – jeśli tylko kochamy zimowe wyjazdy – szykuje się do niezapomnianej podróży w okresie od końca listopada do początku lutego. Panuje bowiem przekonanie, że tylko i wyłącznie w tym okresie, będziemy mogli skorzystać z naśnieżonych stoków narciarskich i poświęcić czas na zimowe szaleństwo. Okazuje się jednak, że ośrodki narciarskie zlokalizowane w Alpach mogą zagwarantować nam niesamowitą zabawę i grubą warstwę śniegu także w sezonie jesiennym. Tak więc, które TOP10 ośrodków narciarskich czynnych jesienią czeka na Was w Europie? Sprawdźmy!

1. Pitztal

Jeśli nie udało się nam zarezerwować sobie urlopu w sezonie zimowym, to okazuje się, że nic straconego! Ośrodek narciarski w Pitztal czeka na nas również jesienią! Pitzal to niewielkie miasteczko, zlokalizowane w Austrii, które może pochwalić się najdłuższym sezonem narciarskim, spośród wszystkich ośrodków w Europie. Stoki pozostają pokryte grubą warstwą śniegu praktycznie do końca kwietnia, a czasem także możemy z nich skorzystać na początku maja. Jeśli więc szukamy ośrodka, który zagwarantuje nam możliwość jazdy na nartach również w sezonie jesiennym, wówczas Pitztal będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Gdzie można nocować w Pitztal?

Jeśli zależy nam na tym, by nocować w jak najlepszych warunkach, wówczas w Pitztal będziemy mieć wręcz nieograniczone możliwości wyboru. Jednym z najlepszych hoteli jest bez wątpienia Hotel Garni Rifflsee. To trzygwiazdkowy hotel z basenem, który oddalony jest jedynie 200 metrów od stoków narciarskich.

2. Tignes

Tignes to prestiżowy i nowoczesny ośrodek narciarski, zlokalizowany wysoko we francuskich Alpach. Ten ośrodek jest gwarancją wiecznego śniegu i niezapomnianych widoków. Jeśli więc nie zdążyliśmy go odwiedzić w typowo zimowym sezonie, wówczas możemy zdecydować się na wyjazd również jesienią. Z pewnością nie zabraknie nam tam idealnych warunków. Dodatkowo w Tignes możemy korzystać z licznej oferty lokali gastronomicznych i rozrywkowych, więc dobra zabawa również jest gwarantowana.

Czytaj także: Najlepsze miasteczka narciarskie après-ski we Francji

Gdzie można nocować w Tignes?

Tignes jest dość ekskluzywny, francuskim ośrodkiem narciarskim, który może pochwalić się świetnie przygotowaną bazą noclegową dla turystów. Jednym z najczęściej rekomendowanych hoteli jest Residence Club MMV L’ Altaviva. Jest to czterogwiazdkowy hotel z luksusowym SPA oraz szeregiem innych udogodnień.

3. Kitzbühel

Kitzbühel to kolejny ośrodek narciarski zlokalizowany w austriackich Alpach, który świetnie sprawdzi się na jesienny wyjazd na narty. Okazuje się, że sezon narciarski w Kitzbühel również jest wyjątkowo długi, a na brak śniegu nie będzie można tam narzekać. Z powodzeniem więc możemy się tam wybrać w okresie jesiennym i oprócz nartostrad, możemy korzystać tam także z licznych szlaków trekkingowych i ścieżek turystycznych. Jak więc widać, możliwości spędzania wolnego czasu w Kitzbühel są praktycznie nieograniczone!

KitzSki Skiing Area Tyrol Austria - Kitzbuehel Ski Resort - Alpine Skiing - Großer Rettenstein
Teren narciarski KitzSki Tyrol Austria – Ośrodek narciarski Kitzbuehel – Narciarstwo alpejskie – Großer Rettenstein, licencja: shutterstock/By lightsandsquares

Gdzie można nocować w Kitzbühel?

W Kitzbühel również nie zabraknie nam różnorodnych opcji zakwaterowania. Okazuje się, że ten ośrodek narciarski jest dość pokaźny, a hoteli tam jest pod dostatkiem. Jeśli jednak zależy nam na najbardziej prestiżowym obiekcie noclegowym, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Tiefenbrunner. Jest to czterogwiazdkowy hotel z bardzo wiele udogodnień.

4. Stubai

Stubai to jeden z wyjątkowych ośrodków narciarskich, gdyż zlokalizowany jest on w całości na jednym z największych lodowców w Austrii. Jak więc łatwo można się domyślić, Stubai jest całorocznym ośrodkiem, do którego możemy wybrać się nie tylko jesienią, ale także i latem. Za każdym razem będzie tam na nas czekać gruba warstwa śniegu i cała masa atrakcji, które z pewnością sprawią, że taki jesienny wyjazd na narty będzie absolutnie niezapomniany.

Beautiful mountain lake with green blue water. Lake Obernberg is a mountain lake located in the Stubai Alps in Tyrol, Austria.
Piękne górskie jezioro z zieloną, błękitną wodą. Jezioro Obernberg to górskie jezioro położone w Alpach Sztubajskich w Tyrolu w Austrii, licencja: shutterstock/By anitasstudio

Gdzie można nocować w Stubai?

Stubai to ośrodek, który zlokalizowany jest na lodowcu, a co za tym idzie, musimy poszukać noclegów w jego najbliższej okolicy. Jednym z lepszych wyborów może być wówczas Hotel Stubai, który znajduje się jedynie kilka metrów od centrum ośrodka narciarskiego. Jest to hotel trzygwiazdkowy, jednak zagwarantuje on nam dostęp do basenu i innych udogodnień.

Czytaj także: Hotele na narty na Lodowcu Stubai – Lista TOP obiektów

5. St. Moritz

St. Mortiz to jeden z piękniejszych i bardziej klimatycznych ośrodków narciarskich, jakie tylko możemy znaleźć w Szwajcarii. Cechuje się on nie tylko długim sezonem narciarskim, ale także wyjątkowo dobrze zorganizowaną bazą rozrywkowo – wypoczynkową. Możemy tam – w sezonie jesiennym – korzystać nie tylko ze świetnie zaaranżowanych i przygotowanych stoków narciarskich, ale także z bogatej oferty SPA oraz Wellness.

Gdzie można nocować w St. Mortiz?

Jeśli chcemy nocować w luksusowym hotelu w St. Mortiz, to z powodzeniem możemy zatrzymać się w Crystal Hotel Superior. To czterogwiazdkowy hotel ze SPA i basenem.

6. Les Deux Alpes

Les Deux Alpes to wyjątkowo popularny ośrodek narciarski we Francji, który zapewnia wręcz perfekcyjne warunki do szusowania po stokach nawet w sezonie jesiennym. W tym ośrodku możemy korzystać z kilometrów tras zjazdowych, które są zaśnieżone nawet we wrześniu i w październiku. Dodatkowo w Les Deux Alpes możemy się także świetnie bawić w różnorodnych klubach nocnych i korzystać z szeregu, ekskluzywnych lokali gastronomicznych. Tak zorganizowanego wyjazdu na narty jesienią z pewnością nikt z nas nie pożałuje.

Gdzie można nocować w Les Deux Alpes?

Jednym z lepszych obiektów noclegowych w Les Deux Alpes jest Résidence Néméa Le Hameau – Les Deux Alpes. Jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do luksusowego SPA oraz kompleksu basenów.

7. Sölden

Jesienne narty w Sölden to kolejna propozycja i sugestia na niezapomniany wyjazd poza sezonem zimowym. Ośrodek ten może pochwalić się wyjątkowo dobrymi warunkami i śniegiem, który praktycznie nigdy nie znika ze stoków narciarskich. Dodatkowo możemy tam także liczyć na świetną zabawę w klubach nocnych i regionalne posiłki w lokalnych restauracjach.

Beautiful autumn colors in Soelden , Otztal , Tyrol, Austria . Glacier Road .
Piękne jesienne kolory w Soelden, Otztal, Tyrol, Austria, licencja: shutterstock/By

Gdzie można nocować w Sölden?

Sölden może pochwalić się świetnie przygotowaną bazą noclegową. Jednym z lepszych hoteli w ośrodku jest Regina Hotelsuites. To czterogwiazdkowy hotel z basenem, który dodatkowo znajduje się maksymalnie blisko stoków.

Czytaj także: Najlepsze hotele na narty w Sölden – lista TOP noclegów

8. Kitzsteinhorn Glacier

Kitzsteinhorn Glacier to kolejny ośrodek narciarski w Austrii, który zlokalizowany jest u stóp lodowca. Wobec tego ponownie możemy tu mówić o całorocznym ośrodku narciarskim, który zagwarantuje nam świetne warunki do szusowania po stokach nie tylko jesienią, ale także wiosną czy też latem. Choć Kitzsteinhorn Glacier to dość kameralna wioska narciarska, to jednak nie zabraknie nam tam niezapomnianych wrażeń.

Gdzie można nocować w Kitzsteinhorn Glacier?

Bezpośrednio w Kitzsteinhorn Glacier – ze względu na lokalizację – ciężko będzie znaleźć miejsce noclegowe. Wobec tego warto poszukać hotelu w najbliższej okolicy, a najlepszym obiektem noclegowy będzie Kaprun Glacier Estate. Jest to czterogwiazdkowy hotel kilka metrów od ośrodka.

9. Engelberg – Titlis

Engleberg – Titlis to jeden z popularniejszych ośrodków narciarskich, który znajduje się w Szwajcarii. Będzie to świetne miejsce na to, by wyszaleć się na nartach nawet w sezonie jesiennym. W ośrodku tym praktycznie przez cały rok panują idealne warunki, które zachęcają nie tylko do szusowania po stokach, ale także do pieszych wycieczek, bo w ośrodku tym nie brakuje ścieżek turystycznych i szlaków trekkingowych.

Czytaj także: TOP 10 miejsc na narty w Szwajcarii z gwarancją śniegu – gdzie warto wybrać się na zimowy wyjazd?

Gdzie można nocować w Engelberg – Titlis?

Jeśli zależy nam na prestiżowym hotelu w Engelberg – Titlis wówczas warto zatrzymać się w Hotel Waldegg – Adults Only. Jest to trzygwiazdkowy hotel z szeregiem udogodnień, który przeznaczony jest dla gości dorosłych.

10. Kaunertal Glacier

Kaunertal Glacier to kolejny ośrodek narciarski w Austrii, który zlokalizowany jest u stóp lodowca. Gwarantuje on więc fantastyczne warunki do jazdy na nartach przez dosłownie cały rok. Jest to idealne miejsce na to, by świetnie się bawić i korzystać z nowoczesnych nartostrad i wyciągów nawet w sezonie jesiennym!

Gdzie nocować w Kaunertal Glacier?

W ośrodku Kaunertal Glacier – bezpośrednio – nie znajdziemy zbyt wielu obiektów noclegowych. Jednak w najbliższej okolicy można znaleźć luksusowe obiekty noclegowe. Jednym z nich jest np. Hotel Tia Monte. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się jedynie kilka metrów od ośrodka.

Poprzedni

Narty w Arabba – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Narty w Marilleva (Val di Sole) – Lista TOP najlepszych hoteli

Następny

Dodaj komentarz