TOP 10 – oto najwyżej położone stoki narciarskie w Szwajcarii

13 lutego 2023 Tagi , , , , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że wyjazd na narty w Szwajcarii cieszy się coraz to większą popularnością wśród podróżnych z całego świata, w tym także i z Polski. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jeszcze kilka lat temu władze Szwajcarii zdecydowały się w pełni wykorzystać potencjał, jaki drzemie w tym terytorium i poczyniły wyraźne inwestycje celem rozwoju resortów narciarskich. Można bowiem jasno sobie powiedzieć, że Szwajcaria może pochwalić się ponad połową terytorium, która zajęta jest przez majestatyczne Alpy. Nic więc dziwnego, że panują tam prawdziwie idealne warunku ku temu, by aranżować niezapomniane trasy zjazdowe, a także szereg nowoczesnych ośrodków narciarskich. Ciekawostką może być fakt, że to właśnie w Szwajcarii znajdziemy jedne z wyżej położonych szczytów. Poznajmy zatem najwyżej położone stoki narciarskie w Szwajcarii!

1. Matterhorn Ski Paradise: 3 899 m

Narty w Szwajcarii w ośrodku Matterhorn Ski Paradise to przede wszystkim niezapomniane doświadczenie. Matterhorn to jeden z najwyższych szczytów kraju, na którym została zorganizowana jedna z najbardziej stromych tras w Europie, która może pochwalić się równo 100% nachylenia! Trzeba sobie jasno powiedzieć, że już sam ten fakt może robić potężne wrażenie. Jednak sam ośrodek Matterhorn Ski Paradise znajduje się na niebotycznej wysokości 3899 metrów nad poziomem morza. Jest to jeden z najwyżej położonych ośrodków narciarskich nie tylko w Szwajcarii, ale także w całej Europie! Nie brakuje tam również nieco łagodniejszych stoków, które powinny spełnić potrzeby początkujących narciarzy.

Gdzie można nocować w Matterhorn Ski Paradise?

W Matterhorn Ski Paradise z całą pewnością nie możemy narzekać na brak obiektów noclegowych i możliwości zakwaterowania. Są one bowiem wyjątkowo zróżnicowane. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nocować w jak najlepszych warunkach, wówczas warto zatrzymać się w Hotel Butterfly, BW Signature Collection. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, zlokalizowany blisko stoków narciarskich.

2. Saas-Fee: 3 573 m

Saas – Fee to kolejne, fenomenalne miejsce na narty w Szwajcarii. Co więcej, jest to również jeden z tych ośrodków, w którym będziemy mogli dotknąć przysłowiowych chmur. Znajduje się on na wysokości aż 3573 metrów nad poziomem morza, co może robić ogromne wrażenie. Warto w tym momencie podkreślić, że Saas- Fee jest również jednym z najbardziej prestiżowych i luksusowych ośrodków narciarskich, który zagwarantuje nam prawdziwie królewskie warunki. Znajdziemy tam niezliczone kilometry tras zjazdowych, a także tras do narciarstwa biegowego. Nie zabraknie tam również miejsc idealnych do après ski!

Gdzie można nocować w Saas- Fee?

Jeśli chcemy znaleźć idealny dla siebie obiekt noclegowy w Saas- Fee, wówczas z pewnością nie będziemy mieć z tym najmniejszego problemu. Baza noclegowa jest tam wyjątkowo dobrze rozbudowana. Warto jednak zwrócić uwagę na Arcade Apartments and SPA. Jest o czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA oraz basenu.

3. 4 Vallées: 3 330 m

Jeśli planujemy wybrać się na narty w Szwajcarii, wówczas możemy zdecydować się na malowniczy i niezwykle popularny ośrodek narciarski – 4 Vallées. To miejsce jest wyjątkowo doceniane przez narciarzy z dosłownie całej Europy. Słynne Cztery Doliny to również jeden z najwyżej położonych resortów narciarskich w Szwajcarii. Znajduje się on bowiem na wysokości 3330 metrów nad poziomem morza. Co więcej, jest to również jeden z najpiękniejszych resortów, który pozwala nam na podziwianie spektakularnych widoków. W 4 Vallées można także korzystać z najdłuższych i najbardziej zróżnicowanych tras narciarskich, jakie tylko znajdziemy w Szwajcarii. Z pewnością taki wyjazd na narty na długo zapadnie nam w pamięć, a my nie będziemy go żałować!

Switzerland nature and travel. Alpine scenery. Scenic traditional mountain village lauterbrunnen with waterfall  surrounded by snow peaks of Alps. Popular tourist destination and ski resort
Szwajcaria natura i podróże. Alpejska sceneria. Malownicza tradycyjna górska wioska lauterbrunnen z wodospadem otoczonym śnieżnymi szczytami Alp. Popularna miejscowość turystyczna i ośrodek narciarski, licencja: shutterstock/By leoks

Czyta także: Narty w Szwajcarii – gdzie się wybrać? Oto TOP 13 najpiękniejszych ośrodków narciarskich w tym regionie!

Gdzie można nocować w 4 Vallées?

Nie da się ukryć, że w 4 Vallées nie możemy narzekać na brak obiektów noclegowych. Okazuje się, że znajdziemy tam maksymalnie zróżnicowaną bazę noclegową. Jednym z najlepszych obiektów noclegowych jest jednak Hotel Magrappe – Like At Home. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który oferuje nam wysoki standard zakwaterowania.

4. Corvatsch: 3 303 m

Narty w Szwajcarii to z pewnością przepis na udany wyjazd zimowy. Jednocześnie jeśli chcemy sobie znaleźć idealny ośrodek narciarski w tym kraju, możemy z powodzeniem wybrać się Corvatsch. Jest to jeden z najwyższej położonych ośrodków narciarskich w tym kraju, który znajduje się na wysokości około 3303 metrów nad poziomem można. Corvatsh zasłynął jako jeden z najbardziej nasłonecznionych resortów, w którym mimo wszystko panują idealne warunki do szusowania po stokach przez dokładnie cały rok! Możemy tam również korzystać z wiele różnorodnych tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Z pewnością w tym ośrodku dosłownie niczego nam nie zabraknie!

Gdzie można nocować w Corvatsch?

Jeśli chcemy znaleźć dla siebie najlepszy obiekt noclegowy w Corvatsch, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Hotel Sonne Fex Alpine Hideway. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który zagwarantuje nam dostęp do szeregu, różnych udogodnień.

5. Hohsaas-Saas-Grund: 3 142 m

Kolejnym ośrodkiem idealnym na narty w Szwajcarii jest Hohsaas – Saas – Grund. To jeden z największych terenów narciarskich, w których możemy świetnie bawić się na wysokości 3142 metrów nad poziomem morza. Z pewnością nie trzeba nikomu tłumaczyć, że widoki będą prawdziwie spektakularne. W tym ośrodku narciarskim czeka na nas ponad 60 kilometrów zróżnicowanych nartostrad, które są podzielone pod względem poziomu trudności, a także nowoczesna infrastruktura wyciągów. Wyjazdu tam z pewnością nie pożałujemy!

Gdzie nocować w Hohsaas- Saas- Grund?

W resorcie narciarskim Hohsaas- Saas- Grund czeka na nas niezliczona ilość obiektów noclegowych. Wobec tego, jeśli zależy nam na wysokim standardzie, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Olympia. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do przestronnego basenu.

6. Belalp-Blatten: 3 118 m

Narty w Szwajcarii w ośrodku Belalp- Blatten? Świetny pomysł! Ten ośrodek również jest jednym z najwyżej położonych w kraju. Znajduje się on bowiem na niebotycznej wysokości 3118 metrów nad poziomem morza i oferuje nam fenomenalne warunki do szusowania po stokach praktycznie przez cały rok. Jest to miejsce, które tętni życiem i świetnie sprawdza się również na apres ski. W Belapl- Blatten możemy korzystać z szeregu, całkowicie zróżnicowanych tras zjazdowych – zarówno dla profesjonalistów, ale także i dla początkujących narciarzy. Dodatkowo nie zabraknie nam nowoczesnych wyciągów i szeregu innych atrakcji!

The villages of Belalp, Blatten and Lusga below the Schilthorn and Garsthorn above the Aletsch glacier in the Bernese Alps, Switzerland
Wioski Belalp, Blatten i Lusga poniżej Schilthorn i Garsthorn nad lodowcem Aletsch w Alpach Berneńskich w Szwajcarii, licencja: shutterstock/By mountainpix

Gdzie można nocować w Belalp- Blatten?

Jeśli chcemy znaleźć dla siebie jeden z najlepszych obiektów noclegowych w Belalp- Blatten, wówczas możemy z powodzeniem zatrzymać się w Hotel Blatterenhof. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który wyróżnia się wysokim standardem zakwaterowania, więc z pewnością spełni nasze potrzeby.

7. Lauchernalp-Lötschental: 3 111 m

Lauchernalp-Lötschental to również jeden z lepszych ośrodków na to, by spędzić niezapomniane narty w Szwajcarii. Ten ośrodek może pochwalić się największą ilością dni słonecznych, mimo tego, że znajduje się on wysoko w górach. Okazuje się, że Lauchernalp-Lötschental zlokalizowany jest na wysokośi aż 3111 metrów nad poziomem morza. Atrakcji więc z pewnością nam tam nie zabraknie!

Gdzie można nocować w Lauchernalp-Lötschental?

Jeśli chodzi o jeden z najlepszych obiektów noclegowych w Lauchernalp-Lötschental, śmiało można tu wskazać na Hotel Edelweiss. Jest to trzygwiazdkowy hotel z dostępem do wielu udogodnień jak np. bar i restauracja.

8. St. Moritz-Corviglia: 3 057 m

St. Moritz-Corviglia to wspaniały i rozległy teren narciarski w Szwajcarii, który sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających narciarzy. Zlokalizowany jest on na wysokości 3057 metrów nad poziomem morza i uznawany jest on za jeden z najpiękniejszych, zimowych resortów w Szwajcarii. Można tam korzystać z niezliczonych kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego, a także cieszyć się pokaźną bazą na apres ski. Z pewnością taki wyjazd na narty w Szwajcarii dostarczy nam niesamowitych wrażeń oraz przeżyć!

Gdzie nocować w St. Moritz-Corviglia?

Jeśli chcemy znaleźć idealny nocleg w St. Moritz-Corviglia wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Schweizerhof St. Moritz. Ten hotel oceniony został na cztery gwiazdki i znajduje się jedynie 20 metrów od centrum resortu.

9. Saint Luc/Chandolin: 3 025 m

Ośrodek narciarski Saint Luc/Chandolin w Szwajcarii jest z pewnością jednym z bardziej kameralnych pomysłów na spędzenie zimowego wyjazdu. Jest to niewielki resort, któremu jednak nie brakuje prestiżowego i luksusowego charakteru. W tym ośrodku czekają na nas prawdziwie królewskie warunki, a trasy narciarskie są świetnie przygotowane. Saint Luc/Chandolin jest resortem chętnie wybieranym przez rodziny z małymi dziećmi, ze względu na panujący tu spokój.

Wooden houses in the meadows of the Swiss Alps in the Saint Luc valley on a sunny day.
Drewniane domy na łąkach Alp Szwajcarskich w dolinie Saint Luc w słoneczny dzień., licencja: shutterstock/By GranTotufo

Gdzie można nocować w Saint Luc/Chandolin?

Jeśli poszukujemy w Saint Luc/Chandolin idealnego obiektu noclegowego, wówczas jednym z lepszych rozwiązań może okazać się Hotel Bella Tola and SPA. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który gwarantuje nam dostęp do luksusowego SPA oraz basenu, a także do całego szeregu innych udogodnień.

10. Engelberg-Titlis: 3 020 m

Engelberg – Titlis zamyka naszą listę TOP10 najwyżej położonych ośrodków narciarskich w Szwajcarii. Jest to dość popularny resort, który znajduje się na wysokości 3020 metrów nad poziomem morza. Możemy w nim znaleźć różnorodne trasy zjazdowe, a także trasy do jazdy poza stokami. Nie brakuje tam także nowoczesnych wyciągów i szeregu różnorodnych restauracji. Narty w Szwajcarii w ośrodku Engelberg – Titlis mogą być dla nas niezapomnianym przeżyciem!

Czytaj także: TOP 15 ośrodków narciarskich w Szwajcarii

Gdzie można nocować w Engelberg – Titlis?

Jeśli poszukujemy obiektu noclegowego w Engelberg- Titlis wówczas możemy zatrzymać się w hotelu Kempinski Palace Engelberg. Jest to czterogwiazdkowy i wyjątkowo luksusowy obiekt noclegowy z dostępem do basenu oraz SPA.

Poprzedni

Jakie ośrodki narciarskie w Turcji zalicza się do najlepszych? Oto TOP10!

Narty w Polsce – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz