TOP 5 najlepszych miejsc na Ski Touring w Alpach

, , , 9 lutego 2023 Tagi , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że sezon zimowych wyjazdów dla niektórych z nas się dopiero rozpoczyna. Choć część osób ma już swoje wymarzone, narciarskie wyjazdy ma już za sobą, to jeszcze inna część turystów ma je dopiero w planach. Co więcej, popularność w naszym kraju obecnie zyskuje sobie Ski Touring. Jest to nic innego jak połączenie typowej turystyki górskiej wraz z narciarstwem. Wiele osób uważa to za świetny trening kondycyjny, który jednocześnie łączy się z podziwianiem majestatycznych, górskich widoków. Wobec tego, jakie są najlepsze miejsca na Ski Touring w Alpach? Sprawdźmy!

Ski Touring w Zermatt

Miejsc do Ski Touring’u w europejskich Alpach z całą pewnością nie brakuje. Okazuje się bowiem, że sport ten stał się wyjątkowo popularny i zyskuje sobie z roku na rok coraz to większe grono zwolenników. Jednocześnie niektórzy z miłośników turystyki górskiej i narciarstwa szuka coraz to bardziej atrakcyjnych miejsc na to, by spędzić w nich swój wolny czas. Z pewnością w pierwszej kolejności powinniśmy się wybrać do szwajcarskiego ośrodka Zermatt. Jest to idealne wręcz miejsce od uprawnia Ski Touring’u. Znajdziemy tam maksymalnie zróżnicowane stoki, a także sporą ilość przewyższeń, co z pewnością przełoży się na jeszcze większy wysiłek. Dodatkowo w Zermatt znajdziemy dość pokaźną bazę miejsc do après ski, więc nawet po zakończonej przygodzie z chodzeniem po górach na nartach, nie będziemy się nudzić.

The Matterhorn mountain from a panoramic trail near Zermatt in Switzerland
Góra Matterhorn ze szlaku panoramicznego w pobliżu Zermatt w Szwajcarii, licencja: shutterstock/By Leonid Andronov

Czytaj także: Narty w Szwajcarii – dlaczego warto wybrać się na narty do Zermatt?

Gdzie można nocować w Zermatt?

Jeśli chodzi o bazę noclegową w Zermatt to z całą pewnością nie będziemy mogli na nią narzekać. Znajduje się tam wiele, różnych opcji zakwaterowania. Do najlepszych hoteli w okolicy możemy jednak zaliczyć:

 • Alpenhotel Fleurs de Zermatt – jest to czterogwiazdkowy hotel, który gwarantuje nam różnorodne udogodnienia w tym między innymi dostęp do basenu czy restauracji.
 • Hotel Ambasador Zermatt – jest to kolejny czterogwiazdkowy hotel, który również zaoferuje nam wysoki standard zakwaterowania. Co więcej, znajduje się on wyjątkowo blisko stoków narciarskich.
 • Hotel Alpen Resort – to również jeden z czterogwiazdkowych hoteli, które mogą zaoferować nam nawet dostęp do luksusowego SPA. Jego największą zaletą jest to, że znajduje się dość blisko stoków narciarskich.

Ski Touring w Chamonix

Kolejnym ośrodkiem, który warto wybrać na Ski Touring jest Chamonix. Z pewnością wielu narciarzy kojarzy świetnie ten resort, gdyż jest on zdecydowanie jednym z najpopularniejszych we Francji. Chamonix uznawany jest również za jeden z najpiękniejszych ośrodków we francuskich Alpach. Cechuje się on przede wszystkim perfekcyjnym ukształtowaniem terenu, na którym obecne są różne przewyższenia. Wszystko to sprawia, że Ski Touring w Chamonix staje się jeszcze przyjemniejszy i jeszcze bardziej urozmaicony. W tym ośrodku również możemy korzystać z dość szerokiej oferty rozrywkowej, więc wątpliwe jest to, że choć przez chwilę będziemy się nudzić.

Gdzie można nocować w Chamonix?

Jeśli zależy nam na znalezieniu idealnego noclegu w Chamonix, to z pewnością nie będziemy mieć z tym większego problemu. Do najlepszych hoteli w tym resorcie możemy bowiem zaliczyć:

 • Heliopic Hotel and SPA – to również czterogwiazdkowy hotel w Chamonix, który gwarantuje nam dostęp do luksusowego SPA oraz do wiele innych udogodnień.
 • Chalet Aigle Royal – ten hotel również może pochwalić się oceną na miarę czterech gwiazdek. Co więcej, również zaoferuje on nam dostęp do wyjątkowo luksusowego SPA.

Ski Touring w Verbier

Z pewnością miłośnicy Ski Touring’u doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w Szwajcarii panują zdecydowanie najlepsze warunki do uprawiania tego sportu. Wynika to poniekąd z ukształtowania ternu i obecności majestatycznych Alp. Dodatkowo warto zauważyć, że nie brakuje tam również ośrodków narciarskich, które nam taką przyjemność zagwarantują, a jednym z nich z całą pewnością jest Verbier. Ten resort cieszy się ogromną sławą wśród narciarzy z całej Europy. Miłośnicy Ski Touring’u znajdą tam przede wszystkim niezliczone stoki i łagodne szczyty, które mogą paść ich łupem podczas uprawiania tego sportu. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że Verbier jest wyjątkowo słonecznym resortem.

landscape view of a traditional Swiss house with the roof covered by snow and mountains in the background and a snowboarder on the left , in the town of "Verbier" in Switzerland
widok na krajobraz tradycyjnego szwajcarskiego domu z dachem pokrytym śniegiem i górami w tle oraz snowboardzistą po lewej stronie, w miejscowości „Verbier” w Szwajcarii,, licencja: shutterstock/By Eric Kolly

Gdzie można nocować w Verbier?

Jeśli chodzi o najlepsze obiekty noclegowe w Verbier, wówczas bez wątpienia możemy do nich zaliczyć:

 • Hotel Montpelier – jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się dość blisko stoków narciarskich. Gwarantuje on nam zakwaterowanie z uwzględnieniem wysokich standardów.
 • Hotel La Rotonde – to również jeden z trzygwiazdkowych obiektów noclegowych, który również znajduje się dość blisko stoków. Co więcej, można w nim skorzystać z przestronnego basenu i podziwiać panoramiczne widoki na górskie szczyty.
 • Experimental Chalet – to z kolei hotel, który oceniony został na cztery gwiazdki. Oferuje on równie wysoki standard zakwaterowania.

Ski Touring w Cortinie

Cortina d’Ampezzo to jeden z bardziej popularnych ośrodków narciarskich – szczególnie jeśli chodzi o Ski Touring. Znajduje się on we Włoszech i może pochwalić się jednocześnie największą ilością słonecznych dni w ciągu całego roku. Cortina słynie również ze świetnie przygotowanych stoków właśnie celem uprawiania tego sportu. Warto zauważyć, że nie zabraknie nam tam również miejsc rozrywki, więc z pewnością w momencie, kiedy uda się nam ściągnąć narty, nie będziemy się nudzić!

Czytaj także: Top 7 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Gdzie mozna nocować w Cortinie?

Baza noclegowa w Cortinie również jest świetnie przygotowana na napływ turystów. Możemy bowiem zatrzymać się w:

 • Hotel Serena – to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się wyjątkowo blisko stoków narciarskich.
 • interesujący Hotel Aquilla – to również jeden z trzygwiazdkowych hoteli, który zaoferuje nam dostęp do niewielkiego basenu, a także bliskość stoków narciarskich.
 • Hotel Columbia and SPA – to kolejny hotel, który może pochwalić się trzygwiazdkową oceną oraz wysokimi standardami zakwaterowania.

Ski Touring w St Anton

St. Anton to idealny ośrodek do uprawnia Ski Touring’u, który znajduje się w Austrii. W tym resorcie możemy korzystać z całego szeregu tras i stoków, które można zdobyć podczas spaceru na nartach. Co więcej, nie będziemy mieli również powodów do tego, by narzekać na panujące tam warunki pogodowe. Pokrywa śnieżna utrzymuje się aż do okresu późnej wiosny, a dni słoneczne występują w wyjątkowo dużej ilości. Z pewnością w St. Anton będziemy się więc świetnie bawić.

Czytaj też: Narty w St. Anton am Arlberg – wyjątkowe miejsce dla fanów sportów zimowych!

Gdzie można nocować w St. Anton?

W St. Anton również nie zabraknie nam pokaźnej bazy noclegowej. Możemy zatrzymać się chociażby w:

 • Arlen Lodge Hotel – jest to czterogwiazdkowy hotel o wysokim standardzie zakwaterowania, który znajduje się wyjątkowo blisko stoków narciarskich.
 • Hotel Montana – również jest to hotel oceniony na cztery gwiazdki. W jego wnętrzu znajduje się luksusowe SPA oraz basen.
 • m3Hotel – to kolejny w czterogwiazdkowych hoteli. Oferuje on nam dostęp do basenu, a także bliskość stoków oraz wyciągów narciarskich.
Poprzedni

Narty w Południowym Tyrolu – Lista najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Styrii – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz