TOP 6 najlepszych ośrodków na narty na Alasce – na co warto zwrócić uwagę?

11 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , ,

Coraz więcej osób decyduje się na to, by spędzić swój niezapomniany, zimowy wyjazd z dala od Europy. Nie da się bowiem ukryć, że ośrodki narciarskie są dostępne praktycznie na całym świecie, a już Stany Zjednoczone mogą pochwalić się ich wyjątkowo pokaźną ilością. Co ciekawe, jeśli nie boimy się wyjątkowo mroźnej i śnieżnej pogody, wówczas możemy zdecydować się na wyjazd na Alaskę! W tym stanie z pewnością nie zabraknie nam śniegu i perfekcyjnych warunków do szusowania po stokach. Jednak które zlokalizowane tam ośrodki narciarskie można zaliczyć to grona TOP6 najlepszych?

1. Alyeska Resort

Jeśli chcemy wyjechać na narty na Alasce, wówczas ośrodków i resortów z pewnością nam tam nie zabraknie. Stan ten jest prawdziwą mekką zimowych sportów w USA, a co więcej oferuje prawdziwie zadowalające warunki, nawet dla najbardziej wymagających. Jednym z najlepszych z nich wydaje się być Alyeska Resort. Znajdziemy tam ponad 200 kilometrów świetnie przygotowanych i zaaranżowanych tras do narciarstwa zjazdowego i biegowego. Dodatkowo możemy korzystać z pokaźnej bazy rozrywkowej oraz gastronomicznej, w towarzystwie innowacyjnej i nowoczesnej infrastruktury wyciągów.

Gdzie możemy nocować w Alyeska Resort?

Jeśli wybraliśmy się na narty na Alasce do Alyeska Resort, wówczas możemy zatrzymać się w hotelu o tej samej nazwie, czyli Alyeska Resort. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który wyróżnia się wyjątkowo wysokim standardem.

2. Eaglecrest Ski Area

Narty na Alasce w Eagelecrest Ski Arena z pewnością na długo zapadną nam w pamięć. Ośrodek ten znajduje się bowiem na Douglas Island, czyli na wyspie u wybrzeży Alaski. Jest to jeden z największych i całorocznych terenów narciarskich, w którym możemy cieszyć się perfekcyjnymi warunkami do jazdy i szusowania po stokach. Oprócz ogromnych i rozległych nartostrad znajdziemy tam również liczne snowboard- parki, w których można ćwiczyć jazdę na desce i uczyć się nowych trików. Z pewnością taki wyjazd na długo zapadnie nam w pamięć.

Gdzie możemy nocować w Eaglecrest Ski Area?

Jeśli poszukujemy noclegu z uwzględnieniem wysokich standardów, wówczas warto zatrzymać się w The Driftwood Hotel. Jest to hotel zlokalizowany w pobliżu Juneau około 4 kilometry od ośrodka narciarskiego. Oferuje on dostęp do basenu i wysoki standard zakwaterowania.

3. Arctic Valley Ski Area

Arctic Valley Ski Area to kolejne, fenomenale miejsce na narty na Alasce. To właśnie tam czekają na nas najlepsze i najkorzystniejsze warunki do jazdy. Ten ośrodek narciarski – pod względem powierzchni – uznawany jest za jeden z największych. Oferuje on dodatkowo maksymalnie zróżnicowane ukształtowanie terenu. Znajdą tam dla siebie łagodne i mało strome stoki narciarze początkujący, ale także i profesjonaliści nie będą mogli narzekać na brak tras, których nachylenie przekracza momentami 80%. Ciekawostką jest fakt, że do Arctic Valley Ski Area zjeżdżają często na swoje zimowe wyjazdy również celebryci i znane osobistości, więc istnieje ogromna szansa na to, że spotkamy tam swojego idola.

Gdzie można nocować w Arctic Valley Ski Area?

Noclegów w okolicy Arctic Valley Ski Area z pewnością nam nie zabraknie. Jeśli liczymy na zakwaterowanie w wysokim standardzie, wówczas możemy zatrzymać się w The Lakefront Anchorage. Hotel ten znajduje się jedynie 6 kilometrów od Arctic Valley Ski Area i oferuje nam niezwykle wysoki standard zakwaterowania.

4. Ski Land Ski Area

Ski Land Ski Area to świetne miejsce na narty na Alasce. Jest to teren przeznaczony nie tylko dla narciarzy, ale także i dla snowboardzistów wyciągami w Cleary Summit na Stesse Highway. Jest to teren narciarski, który zyskał sobie miano najbardziej wysuniętego na północ w całej Ameryce Północnej. Ciekawostką jest to, że jeśli wybierzemy się tam odpowiednią porą, wówczas damy sobie szanse również na to, by podziwiać niesamowite i wielobarwne zorze polarne i korzystać z białych nocy! Ten teren narciarski z pewnością jest jednym z wyjątkowych miejsc na nary na Alasce.

Gdzie można nocować w Ski Land Ski Area?

Okazuje się, że w bezpośrednim sąsiedztwie Ski Land Ski Area nie znajdziemy zbyt wielu obiektów noclegowych. Zaleca się więc nocowanie w pobliskim mieście – Fairbanks. Najlepszym hotelem wydaje się być Alaska Grizzly Lodge. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy zlokalizowany 10 kilometrów od terenów narciarskich.

5. Moose Mountain

Moose Mountain to również jedno z lepszych miejsc na narty na Alasce. Okazuje się, że możemy tam korzystać z ponad 300 kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Coś dla siebie znajdą również i snowboardziści, którzy uzyskają dostęp do kilku parków, przygotowanych specjalnie dla nich. Co więcej, teren ten również znajduje się w północnej części Alaski, więc podobnie jak w poprzednim przypadku, możemy zagwarantować sobie niesamowite widoki zórz polarnych!

Gdzie można nocować okolicy w Moose Mountain?

Jeśli poszukujemy idealnego noclegu w Moose Mountain wówczas można zatrzymać się w hotelu Moose Mountain Lodge. Jest to niewielki, aczkolwiek przytulny obiekt noclegowy w miasteczku Ellijay. Do najbliższych wyciągów będziemy mieć około 2 kilometry.

6. Mount Eyak Ski Area

Narty na Alasce w Mount Eyak Ski Area to gwarancja świetnej zabawy i niesamowitych przygód. Teren ten znajduje się w pobliżu miasteczka Cordova i jest to jeden z najbardziej wymagających terenów narciarskich, który znajduje się wysoko w górach. Dominują tam czarne trasy zjazdowe, które przeznaczone są dla profesjonalistów, choć początkujący narciarze, również znajdą łagodniejsze stoki dla siebie. To jedno z najbardziej wymagających miejsc na narty na Alasce.

Gdzie można nocować w pobliżu Mount Eyak Ski Area?

Jeśli poszukujemy noclegu w pobliżu Mount Eyak Ski Area, wówczas możemy doświadczyć nieco problemów. Nie znajdziemy luksusowych obiektów noclegowych, a naszą szansą stają się lokalne pensjonaty oraz motele. To one znajdują się najbliżej terenów narciarskich, więc możemy zapoznać się z ich ofertą oraz standardami, które mogą nam zagwarantować.

Czytaj także:

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w USA – TOP9

Poprzedni

TOP 12 najlepszych ośrodków narciarskich w Kanadzie – gdzie na narty w Kanadzie?

Gdzie na narty blisko Nowego Jorku – oto lista najlepszych z nich!

Następny

Dodaj komentarz