TOP 7 najlepszych miejsc na narty w Karyntii – gdzie warto się wybrać?

3 lutego 2023 Tagi , , , , ,

Karyntia często nazywana jest jednym z najbardziej „alpejskich” regionów w Austrii. Trzeba bowiem jasno sobie powiedzieć, że to właśnie tam znajdziemy zdecydowanie najpiękniejsze ośrodki i stoki narciarskie, które zadbają o to, byśmy mogli cieszyć się wyśmienitymi warunkami i korzystać z zimowej pogody. Oczywiście region ten słynie również z wielu innych atrakcji, jaką jest chociażby stolica i jedno z największych miast kraju- Klagenfurt. Jeśli więc podjęliśmy decyzję odnośnie do tego, że chcemy wybrać się na narty do Karyntii, to jakie ośrodki powinny nas zainteresować? Oto lista absolutnych TOP7 z nich!

1.Nassfeld-Pressegger See

Karyntia to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych regionów w Austrii. Może się ona pochwalić nie tylko niezliczoną ilością ośrodków narciarskich, ale także i fenomenalnym ukształtowaniem terenu. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że resort Nassfeld-Pressegger See jest zdecydowanie jednym z tych, który musimy odwiedzić. Przede wszystkim to jeden z większych terenów narciarskich w regionie Karyntii, który może nam zaoferować wręcz idealne warunku do uprawiania różnych form narciarstwa i wszelakich sportów zimowych. Dodatkowo nie zabraknie nam tam również miejsc do rozrywki i świetnej zabawy.

Gdzie można nocować w Nassfeld-Pressegger See?

Jeśli chodzi o najlepsze obiekty noclegowe w Nassfeld-Pressegger See, to możemy do nich zaliczyć:

2. Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim to kolejny, wyjątkowo popularny ośrodek narciarski w regionie Karyntia. Wyróżnia się on przede wszystkim wyjątkowo zróżnicowanymi nartostradami, które są odpowiednio podzielone pod względem poziomu trudności. W Bad Kleinkirchheim możemy także oczekiwać świetnie przygotowanej bazy do après ski – bary i kluby nocne oferują nam niesamowitą zabawę praktycznie do białego rana. Jest to również świetny resort dla tych osób, które dopiero do zamierzają stawiać swoje pierwsze kroki na nartach – znajdziemy tam bowiem ogromną ilość łagodnych tras, a dla dzieci przygotowane są specjalne szkółki narciarskie.

Gdzie można nocować w Bad Kleinkirchheim?

Jeśli szukamy najlepszych obiektów noclegowych w Bad Kleinkirchheim wówczas możemy się zatrzymać w:

  • Alpine SPA Residence – to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do luksusowego SPA.
  • Appartament Bella Vista – to również czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się jedynie 200 metrów od najbliższego wyciągu narciarskiego.

3. Mölltaler Glacier

Mölltaler Glacier to absolutnie wyjątkowy ośrodek narciarski w Karyntii, gdyż możemy jeździć tam na nartach przez dokładnie cały rok! Wynika to z faktu, że resort Mölltaler Glacier został zorganizowany u stóp potężnego lodowca, a co za tym idzie, śnieg tam praktycznie nigdy nie topnieje. Możemy się wybrać się tam na narty nawet latem i nie martwić się o to, że nie dopiszą nam idealne warunku do szusowania po stokach. Co więcej, ten ośrodek gwarantuje nam świetną zabawę i cały szereg atrakcji, więc jest on chętnie wybierany przez rodziny z małymi dziećmi, które mogą tam spokojnie stawiać swoje pierwsze kroki w jeździe na nartach.

Grossglockner High Alpine Road, Austria
Grossglockner High Alpine Road, Austria, licencja: shutterstock/By Terefere

Czytaj też: Top 10 najlepszych miejsc na narty w Austrii z gwarancją śniegu – od St. Anton do Kaprun

Gdzie można nocować w Mölltaler Glacier?

Jeśli zależy nam na tym, by znaleźć nocleg dopasowany do naszych potrzeb i oczekiwań w Mölltaler Glacier, wówczas możemy się zatrzymać w:

  • Haus Obernig – jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy blisko stoków narciarskich.
  • Hotel Bergkristall – to z kolei hotel oceniony na cztery gwiazdki, który zagwarantuje nam dostęp do basenu.

4. Katschberg

Katschberg to jeden z mniejszych i bardziej kameralnych resortów narciarskich w regionie Karyntia. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie ma on nam zupełnie nic do zaoferowania. Przede wszystkim do Katschberg zjeżdżają Ci narciarze, którzy liczą na spokojny i klimatyczny wypoczynek. Do Katschberg mogą się również spokojnie udać ci, którzy dopiero co zaczynają swoją przygodę z jazdą na nartach i liczą na dogodne warunki do stawiania pierwszych kroków na stokach. Nie zabraknie tam również prestiżowych restauracji i szeregu innych atrakcji, z których będziemy mogli skorzystać.

Gdzie można nocować w Katschberg?

Jeśli poszukujemy idealnego noclegu w Katschberg wówczas możemy zatrzymać się w:

  • Das Lifplatz – jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który jednocześnie zagwarantuje nam dostęp do luksusowego SPA.
  • Falkensteinder Club Funimation Katschberg – to również jeden z czterogwiazdkowych obiektów noclegowych, który wyróżnia się wysokimi standardami zakwaterowania.

5. Grossglockner Heiligenblut

Ośrodek narciarski Grossglockner Heiligenblut to również jeden ze skromniejszych resortów, szczególnie jeśli chodzi o jego wielkość. Jednak ponownie warto podkreślić, że i w nim czeka na nas nieskończenie wiele atrakcji i przygód. Przede wszystkim znajdziemy tu maksymalnie zróżnicowane trasy zjazdowe – podzielone pod względem poziomu trudności. W Grossglockner Heiligenblut możliwe jest także uprawianie narciarskiego freestyle’u. Warto również pamiętać, że ten ośrodek jest wyjątkowo klimatyczny i zagwarantuje nam prawdziwie malowniczą scenerię.

Gdzie można nocować w Grossglockner Heiligenblut?

Do najlepszych obiektów noclegowych w Grossglockner Heiligenblut można zaliczyć:

6. Gerlitzen Alpe

Ten ośrodek narciarski jest świetnie znany tym, którzy cenią sobie adrenalinę i dobrą zabawę. Gwarantuje on bowiem dostęp do trudnych, a także średnio trudnych tras zjazdowych. Możemy w nim także skorzystać z szeregu innych atrakcji jak np. tor szaneczkowy czy lodowisko. Dodatkowo w tym ośrodku sezon narciarski jest o wiele dłuższy niż w innych!

Czytaj też: TOP 15 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii

Gdzie można nocować w Gerlitzen Alpe?

Do najlepszych obiektów noclegowy w Gerlitzen Alpe można zaliczyć:

  • Hotel Sven – to czterogwiazdkowy i luksusowy obiekt noclegowy z dostępem do basenu.
  • Hotel City – ten hotel również może pochwalić się czterogwiazdkową oceną oraz niezwykle wysokim standardem zakwaterowania.

7. Turracher Höhe

Ostatnim ośrodkiem narciarskim w Karyntii, do którego warto się udać jest Turracher Höhe. To niewielki i skromny resort idealny wręcz dla rodzin z małymi dziećmi i osób, które liczą na spokojne warunki. Nie jest on tak popularny, więc możemy liczyć na to, że stoki narciarskie nie są zatłoczone i nie będziemy musieli się przepychać pomiędzy narciarzami. Oferuje on dostęp zarówno do łagodnych, jak i trudnych tras zjazdowych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Gdzie można nocować w Turracher Höhe?

Jeśli zależy nam na najlepszym obiekcie noclegowym w Turracher Höhe wówczas możemy zatrzymać się w:

  • Alpin Haus Turrach – to czterogwiazdkowy hotel o wysokim standardzie zakwaterowania.
  • Die Nockalm – to z kolei hotel oceniony na trzy gwiazdki, który znajduje się blisko stoków narciarskich.
Poprzedni

Narty we Francji – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Lista największych ośrodków narciarskich w Szwajcarii – które z nich warto odwiedzić?

Następny

Dodaj komentarz