Upragniony odpoczynek w Alpach! Wybierz się na narty w Annaberg im Lammertal

7 grudnia 2022 Tagi , , , , , , , ,

Ferie zimowe to specjalny czas. Podróże, zwiedzanie nowych, ciekawych miejsce, jak również poznawanie nowych kultur rozwijają w dużym stopniu człowieka. W końcu to z praktycznych metod człowiek przyswaja najwięcej wiedzy. Dlatego też świetnym miejscem, gdzie można spędzić ferie zimowe, które rewelacyjne sprawdzi się w kontekście dzieci, jak i zadowoli krajobrazem niejedną osobą dorosłą jest Annaberg im Lammertal.

Co można powiedzieć o pięknej miejscowości Annaberg im Lammertal?

Spokojna wioska Annaberg im Lammertal położona jest na wysokości 778 metrów w dolinie Lammer w zachodnim regionie Dachstein. Regionie ciągnącym się wzdłuż granicy Górnej Austrii i Ziemi Salzburskiej. Charakteryzuję się wspaniałym miejscem do wypoczynku dla każdego fana zimowych atrakcji. Zimowe aktywności, zabierający dech w piersiach krajobraz oraz różnorodna oferta sportowa od wielu lat przyciąga ogromną liczbę turystów. Ponadto doświadczeni narciarze znajdą tu nie tylko szerokie stoki, ale także trudne zjazdy z głębokim śniegiem, na przykład na Zwieselalm. PDodatkow region Dachstein West oferuje narciarzom dobrze rozwiniętą sieć około 223 km tras zjazdowych.

Narty w Annaberg im Lammertal – co warto wiedzieć?

Spędzając wakacje w tej okolicy, oprócz wspaniałych stoków narciarskich, można korzystać z różnych form spędzania wolnego czasu, takich jak jazda na sankach, rakietach śnieżnych czy łyżwach. Dodatkowo miejsce to wyróżnia się organizacją romantycznych kuligów, zatem miesiąc miodowy albo też zaręczynowy urlop będzie doskonałą okazją do odwiedzenia tej przepięknej wioski. Annaberg im Lammertal oferuje gościom wiele atrakcji takich jak taśmociąg, szkółka narciarska, a także przedszkola, które sprawiają, iż jest to idealne miejscem na zimowe wakacje do całej rodziny. Ponadto można odwiedzić uzdrowisko Bad Ischl lub Salzburg, które oddalone są o zaledwie 60 kilometrów.

Hilly landscape with trrees near the Austria village Annaberg im Lammertal
górski krajobraz Annaberg im Lammertal, licencja: shutterstock/By jstuij

Jak dojechać do Annaberg im Lammertal?

Wybierając się pociągiem, możemy zdecydować się na dojazd do dwóch miejsc Golling i Bischofshofen. Z obu tych miejsc zostaje nam jedynie przejechane około 30 km do Annaberg im Lammertal.

Wybierając natomiast podróż samolotem, możemy wylądować w oddalonym o 60 km(Annaberg im Lammertal) Salzburgu, bądź Monachium oddalonym o 210 km.

Narty w Annaberg im Lammertal – jak zaplanować wyjazd, wyciągi i stoki narciarskie

Teren narciarski Dachstein West jest idealny dla rodzin, początkujących, a także rekreacyjnych narciarzy. Tutaj będziesz miał pod ręką instruktorów i sprzęt. Jeśli jednak jesteś bardziej zaawansowanym narciarzem, możesz skorzystać ze 160 kilometrów doskonale przygotowanych tras zjazdowych. Ponadto nowoczesny sprzęt naśnieżający zapewnia śnieg na dystansie 122 km. Zgodnie z klasyfikacją Falk Great Ski Atlas, teren narciarski Dachstein West jest szczególnie przyjazny rodzinom i niedrogi. Znajdziesz tu przystępne cenowe karnety. Co ciekawe dwudniowe karnety narciarskie mogą być wykorzystywane naprzemiennie przez rodziców i dziadków z dzieckiem do 3,9 roku życia. Poza tym dzieci do lat 6 mają darmowe przejazdy wszystkimi wahadłami, wyciągami treningowymi, jak i magicznymi dywanami przez całą zimę. Co znajduje się w ofercie gry wybierasz się na narty w Annaberg im Lammertal?

– 32 km tras niebieskich (łatwych)

– 94 km czerwonych tras zjazdowych (średniozaawansowany)

– 16 km tras czarnych (trudne)

– 14 „fajnych tras zjazdowych”

Atrakcje w Annaberg im Lammertal – Dla dużych i małych, zabawy dla rodziców z dziećmi.

Wędrówki na rakietach śnieżnych

Wędrówka na rakietach śnieżnych przez śnieżny zimowy krajobraz to wyjątkowa gratka właściwie dla każdego. Ciesz się zatem niesamowitą panoramą, pozwól swojej duszy wisieć i zabierz ze sobą piękne impulsy do domu. Wspólny przystanek, jeśli chcesz.

Czas trwania zależny jest od warunków – najczęściej około 3 godzin

Dodatkowo oferowany jest wstęp bezpłatny z kartą gościa Annaberg-Lungötz. Natomiast wypożyczenie rakiet śnieżnych na miejscu oznacza koszt w okolicach 8,00 €.

Snowshoes. Snowshoeing man in winter forest mountain in snow. People on hike in snow hiking in snowshoes living healthy active outdoor lifestyle in winter on snowy day. Legs and snowshoe closeup
rakiety śnieżne wędrówka, licencja: shutterstock/By Maridav

Kursy dla początkujących biegaczy

Ośrodek zapewnia odpowiednią technologię do uprawiania tego sportu zimowego. Co tydzień instruktorzy udają się na próbny kurs na trasie narciarskiej. Rozciągaj się, biegaj na bieżni, skacz w górę iw dół oraz rozgrzej się przed pierwszymi krokami na bieżni. Zobaczysz, ile frajdy będziesz mieć, trenując w prostej i profesjonalnie zarządzanej grupie.

Jazda na sankach – daj się ponieść radości i poczuj nową młodość z dziećmi!

Jazda na sankach nie tylko dla dzieci. Tutaj znajduje się 3,2-kilometrowym torze saneczkowym Abtenau Kargogel. Zniżkowy bilet dzienny z kartą gościa. Dodatkowo wieczorem można oświetlić tor saneczkowy Buttermilchalm St. Martin. Sprawdź koniecznie!

A side view of a happy couple having fun while sliding downhill together over snowy slope using a sled
jazda na sankach, licencja: shutterstock/By JJuice Verve

Romantyczny kulig – postaw cudowne chwile dla dwojga

Co sądzisz o romantycznym kuligu w śnieżnym zimowym krajobrazie? Ciesz się krystalicznie czystym powietrzem. Cudowną ciszę przerywa jedynie szum śniegu i chrapanie koni. Następnie zatrzymaj się w przytulnej gospodzie na filiżankę gorącej herbaty, grzane wino lub poncz i domowe przysmaki z Salzburga.

Ceny karnetów w Annaberg im Lammertal?

Ceny karnetów na narty w Annaberg im Lammertal są różne w zależności od sezonu. I tak oto mamy;

Wysoki sezon

Dorośli – € 54,00 / dzień – € 469,00 / sezon

Seniorzy – € 51,30 / dzień –

Dzieci – € 28,10 / dzień – € 149,00 / sezon

Młodzież – € 38,90 / dzień – € 258,00 / sezon

Okres poza sezonem:

Dorośli – € 54,00 / dzień

Seniorzy – € 51,30 / dzień

Dzieci – € 28,10 / dzień

Młodzież – € 38,90 / dzień

Dostępna jest również karta gościa w Annaberg-Lungötz, która uprawnia do korzystania ze wszystkich linii autobusowych z Tennengau do Salzburga, Gosau i Eben, a także pociągu S-Bahn na odcinku Salzburg Taxham Europark -Golling-Abtenau. Ciesz się górami Salzburga i podróżuj do celu w komfortowych warunkach. Chroń nie tylko środowisko, ale także swój portfel i skorzystaj z bezpłatnego transportu publicznego, gdy chcesz podróżować z Tennengau do Salzburga, miasta Mozarta. Dodatkowo miłośnicy sportów zimowych mogą korzystać z autobusów komunikacji miejskiej z Annaberg-Lungötz do terenu narciarskiego Dachstein-West.

Mountain huts in Annaberg, Austria, during winter
zimowy widok Annaberg, Austria, licencja: shutterstock/By SStyve Reineck

Narty w Annaberg im Lammertal – co warto zobaczyć?

Rezerwat przyrody Gerzkopf

Wybierając się na letnie wakacje do Annaberg-Lungotz, miejscem, do którego konieczne trzeba się udać, jest rezerwat przyrody Gerzkopf. Znajdziesz tutaj zróżnicowaną faunę i florę. Ponadto będziesz mógł podziwiać nietuzinkowe rośliny i zioła takie jak pantofelek damski, czyli ogromna liczba odmian storczyków, są możliwe do objerzenia tylko w tym pięknym rezerwacie przyrody.

Unikalna fauna i flora

W Austrii znanych jest około 70 rodzajów storczyków. Ponadto położona w regionie turystycznym Dachstein West Annaberg-Lungötz stworzyła szczególną różnorodność ze względu na swoją budowę geologiczną. Dlatego też można tu znaleźć prawie wszystkie środkowoeuropejskie gatunki storczyków. W zależności od pory kwitnienia podczas wędrówek spotkasz gatunki takie jak orchidea, damski pantofelek lub rzadki leśny ptak. Ponieważ wrzosowiska zapewniają idealne warunki dla ważek, w Gerzkopf zidentyfikowano dziewięć różnych gatunków. „Blutrote Heide” można łatwo rozpoznać po czerwonym kolorze ciała.

Beautiful grazing horses at Annaberg, Lammertal, Salzburg, Austria
piękne konie Annaberg, Lammertal, Salzburg, Austria, licencja: shutterstock/By MMartin Erdniss

Lato w Annaberg im Lammertal – czy warto? Szlaki turystyczne

Wędrówki w Annaberg-Lungotzi oznaczają spacery dobrze oznakowanymi szlakami przez bujne alpejskie łąki, śpiew ptaków, szum bulgoczących strumieni i wspaniały krajobraz Gosaukami z typowym kapeluszem biskupim. Tam w chatce wciąż jest miłe miejsce na wyłączenie się i naładowanie akumulatorów lokalnymi przysmakami. Może wycieczka do Salzburga, miasta Mozarta? Do wielu atrakcji można szybko i łatwo dotrzeć. A co może być lepszego niż nurkowanie w cudownej słodkiej wodzie po wycieczce lub ekscytującym doświadczeniu i zakończenie dnia lodami lub drinkiem, które możesz odwiedzić ponownie. Spokojne wakacje w Annaberg-Lungötz.

Atrakcyjne wędrówki

Jednego z najpiękniejszych miejsc do wędrówek w regionie Lammertal Ziemi Salzburskiej. Górna stacja kolejki linowej znajduje się na wysokości 175 m n.p.m. Jest zatem idealną bazą wypadową na spokojną wycieczkę kabiną. Postaw zatem na piękne wędrówki przez kwitnące alpejskie pastwiska i wspaniałe widoki na rozległe doliny i majestatyczne góry, takie jak Dachstein i Großglockner. Panorama, która kiedyś zainspirowała cesarzową Sisi.

Hilly landscape with trrees near the Austria village Annaberg im Lammertal
widok na okolice Annaberg im Lammertal, licencja: shutterstock/By jstuij

Gmina Annaberg-Lungötz znajduje się w powiecie Tennengau w Salzburgu. Ta idylliczna lokalizacja jest idealną bazą wypadową do odkrywania licznych wycieczek i atrakcji w okolicy. Miasto Mozarta Salzburg na północy lub Park Narodowy Hohe Tauern na zachodzie oddalone są o niecałą godzinę drogi, a Salzkammergut z cesarskim miastem Bad Ischli i wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Hallstatt – o pół godziny drogi lub GaudiGolf w Annaberg-Lungötz. Oprócz pięknych wędrówek Annaberg-Lungötz i cały region można zwiedzać na rowerze. Zoptymalizowana, jednolicie oznakowana i dobrze udokumentowana sieć tras dla rowerów górskich zapewnia szeroki wybór w całym regionie Salzburga. 22 górskie trasy rowerowe w Tennengau oferują sportowe wyzwania na wszystkich poziomach trudności. Sieć dobrze oznakowanych tras dla rowerów górskich rozciąga się na długości ponad 720 kilometrów. Szukasz wyjątkowej rowerowej przygody? A może tor Salzburg Almentour lub Dachstein? Góry Salzburga można wygodniej zwiedzać na rowerze elektrycznym.

Narty w Annaberg im Lammertal – TOP hoteli

ALPINE LOFT Martini

Najczęstsze miejsce wybierane przez zagorzałych fanów narciarstwa. Obiekt ALPINE LOFT Martini znajduje się w miejscowości Annaberg im Lammertal i posiada odległość 100 metrów od wyciągu narciarskiego er-Sesselbahn Kopfberg i 1,5 km od wyciągu narciarskiego er-Sesselbahn Astauwinkel. Okna wychodzą na ogród i wioskę. Goście mogą korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu i prywatnego parkingu. W apartamencie znajdują się dwie sypialnie, kuchnia ze zmywarką do naczyń i piekarnikiem, 2 telewizory z płaskim ekranem, salon, łazienka i 2 oddzielne toalety. Na miejscu znajduje się centrum odnowy biologicznej z sauną. Obiekt oferuje również sporty wodne. Budynek jest dostępny bezpośrednio ze stoku z nartami.

Odległość od lotniska WA Mozarta w Salzburgu jest 5 km od hotelu.

W pobliżu wyciąg narciarski:

– Kopfbergbahn – 50 m

– 2er-Sesselbahn Riedlkar – 1,6 km

Appartement Schlager

Apartament Schlager znajduje się w miejscowości Annaberg im Lammertal i oferuje ogród, sprzęt do grillowania oraz bezpłatne WiFi. Goście mogą podziwiać widoki na góry. Okolica jest idealna do uprawiania turystyki pieszej, jazdy na nartach i jazdy na rowerze. Na obszarze budynku znajduję się bezpłatny parking tylko dla gości. Apartament posiada dwie sypialnie, dwie łazienki, pościel, ręczniki, jadalnię oraz w pełni wyposażoną kuchnię. Do dyspozycji Gości jest również telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów telewizji kablowej oraz taras z ogrodami. W obiekcie Appartement Schlager dostępna jest sauna. Appartement Schlager oferuje zarówno teren narciarski, jak i plac zabaw.

Odległość od ważnych miejsc posiadłości: Jaskinia lodowa Eisriesenwelt w Werfen – 35 km.

Najbliższe lotnisko, Salzburg-W Airport JA. Mozart oddalone jest od obiektu Appartement Schlager o 59 km.

W pobliżu wyciągi narciarskie:

Kopfbergbahn – 1,1 km

Riedlkar – 1, km

Astauwinkel – 1, km

Chalet Alpendorf Dachstein West

Chalet Alpendorf Dachstein West znajduje się w miejscowości Annaberg im Lammertal i oferuje dostęp do sauny. Odległość od ważnych miejsc posiadłości: Jaskinia lodowa Eisriesenwelt w Werfen – 39 km. Ten dom wakacyjny z trzema sypialniami oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, telewizor oraz kuchnię ze zmywarką do naczyń i kuchenką mikrofalową. Do dyspozycji gości jest odkryty basen i taras, a w pobliżu obiektu można jeździć na nartach. Najbliższe lotnisko, lotnisko Salzburg-W A. Mozarta jest oddalone od obiektu Chalet Alpendorf Dachstein West o 61 km.

Odległość do najbliższych wyciągów narciarskich:

Astauwinkel – 500 m

Riedlkar – 550 m

Kopfbergbahn – 1 km

Czytaj także:

Poprzedni

Narty w Bad Goisern – kompleksowy opis miejscowości turystycznej

Narty w Soelden – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz